Moto G5 ve G5 Plus için Android 8.0 Oreo çıktı!

Moto G5 ve G5 Plus için Android 8.0 Oreo

Moto G5 ve G5 Plus için Android 8.0 Oreo güncellemesinin dağıtımına bugün başlandı. Moto G5 ve G5 Plus’a OTA üzerinden sunulan bu güncelleme çok yakında ülkemizde de indirime sunulacak.

Motorola güncellemeler konusunda uzun süredir bir atılım yapmaması ile büyük tepki toplamıştı. Orta segmentten öteye hitap edemeyen Motorola, geçtiğimiz yıl tanıtmış olduğu Moto G5 ve Moto G5 Plus modelleri için bugün nihayet güncelleme yayınladı. Moto G5 ve Moto G5 Plus için yayınlanan güncelleme ile sistem sürümü Android 8.0 Oreo’ya yükseldi.

Moto G5 ve G5 Plus için Android 8.0 Oreo çıktı!

Kalbinde Qualcomm’un Snapdragon 430 yonga seti ve 3 GB RAM yer alan Moto G5, 5.0 inç büyüklüğünde ekrana sahip. Moto G5 Plus modelinde ise Snapdragon 625 yonga seti ve 4 GB RAM yer alıyor. Bu modelin ekran büyüklüğü ise 5.2 inç olarak belirlenmişti.

OTA üzerinden yayınlanan Android 8.0 Oreo güncellemesi henüz ülkemizde indirime sunulmadı. Daha önce kademe kademe sunulan Android güncellemelerini göz önünde bulundurursak, bu modeller için Oreo güncellemesinin çok yakında ülkemizde de indirime sunulacağını söyleyebiliriz.

Samsung güncelleme takvimini yeniledi! İşte Oreo alacak yeni modeller!

Son olarak fiyatı ile bütçe dostu olan Moto G5 ve Moto G5 Plus’ın aldığı son güncellemenin Android 8.0 Oreo olacağını belirtelim.

Moto G5 ve G5 Plus için Android 8.0 Oreo