Ana SayfaGenelÜst seviye otomobil fiyatları çılgın atıyor!

Üst seviye otomobil fiyatları çılgın atıyor!

Son günlerin en güncel başlıklarından birisi de otomobil fiyatları. Hali hazırda bazı modellerin kalburüstü fiyatlara ulaştığını zaten biliyoruz. Peki ya üst segment modellerde durum nasıl? İşte bu sorunun yanıtı.

Üst seviye otomobil fiyatları çılgın atıyor! Son iki yılda otomobil fiyatları önemli ölçüde arttı. Dürüst olmak gerekirse bu saatten sonra kimsenin otomobil fiyatlarının düşeceğine dair pek fazla inancı da yok. Çünkü Türkiye’deki yazılı olmayan kurallardan birisi de fiyatı çıkan bir malın ucuzlamayacağıdır.

Özellikle 2021 içerisinde giriş seviyesi telefonların fiyatları bile 2 bin TL’ye yaklaştı. Bu durum kullanıcıları ve tabi ki müşterileri fazlasıyla rahatsız ediyor. Çok değil 2015’te bu fiyatlara sıfır Mercedes C kasa otomobil almak mümkündü.

mercedes emisyon

Üst seviye otomobil fiyatları çılgın atıyor!

Şimdilerde ise Mercedes C kasa bir otomobil almak için neredeyse 1 milyon TL’ye yakın bir meblağı gözden çıkarmanız gerekiyor. Hatta A serisi bir Mercedes için bile 550 bin ile 600 bin TL arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Kısacası şu sıralar üst seviye olarak nitelendirebileceğiniz Audi, Mercedes ya da BMW tarzı bir aracı almak neredeyse orta direk için imkansız hale gelmiş durumda.

Mevcut şartlarda böyle bir otomobil almak zaten kolay değildi. Fakat hali hazırda içerisinde bulunduğumuz şartlarda imkansıza yaklaşmış durumda. Bakalım elektrikli otomobillerle birlikte fiyatlar biraz daha düşecek mi? Bunu zaman gösterecek.

Apple tablet pazarında %58 gelir payı ile lider

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting