Ana SayfaCep TelefonuÜst segment akıllı telefonlar ucuzlayacak mı: Uzmanından açıklamalar

Üst segment akıllı telefonlar ucuzlayacak mı: Uzmanından açıklamalar

Üst segment akıllı telefonlar ucuzlayacak mı sorusu özellikle son dönemlerde daha fazla soruluyor. Hadi gelin bu alandaki uzmanlar konuyla ilgili neler söylemiş birlikte bakalım.

Fiyat olarak bir miktar daha yüksek olan üst segment akıllı telefonlar ucuzlayacak iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Böyle bir haberin ortaya çıkmasının en büyük nedeni üreticilerdi. Xiaomi, Oppo ve Samsung gibi şirketler Türkiye’de akıllı telefon üretimi yapacaklarını duyurmuştu.

Yapılan bu duyuru üzerine herkeste cep telefonu fiyatlarının düşeceği ile ilgili bir görüş oluştu. Mobil İletişim Araçları Ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği Başkanı Mustafa Kemal Turnacı ise konuyla alakalı daha farklı bir yorum yaptı. Ona göre aslında hiçbir şey beklendiği gibi olmayacak.

Cep telefonu fiyatları hangi oranda değişecek

Gelen son detaylara göre cep telefonu fiyatları ile ilgili değişim sadece düşük segment içerisinde olacak. Bunun fiyat indirimi olduğunu söyleyebiliriz. Mustafa Kemal Turnacı tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa üst segmentte herhangi bir fiyat değişimi olmayacak.

Üst segment akıllı telefonlar

Bazı kullanıcılar üst segmentin düşeceğini söylüyordu. Bu nedenle biraz daha bekleme kararı aldılar. Onlara göre akıllı telefon üreticileri Türkiye’de üretim yapmaya başladığında hem üst segment hem de alt segment düşecek denildi. Fakat uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa Türkiye’de alt segment üretimi yapılacak.

En iyi performans gösteren akıllı telefonlar belli oldu

Fiyatları yaklaşık olarak 3000 TL civarında olan giriş telefonları daha düşük fiyatlara gelecek. Fakat daha üst segmentler olan ve 7000 TL ile başlayan cihazlarda herhangi bir düşüş yaşanmayacak. Alt segmentlerinin düşmesinin en büyük nedeni ise vergiler olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting