Ana SayfaDonanımÜç Boyutlu Yazıcı dan Elbise Çıktı!

Üç Boyutlu Yazıcı dan Elbise Çıktı!

Paris moda haftası geçtiğimiz günlerde başladı ve dün moda haftası kapsamında düzenlenen defilelerden birinde Üç boyutlu yazıcı ile yapılan bir elbise gösterime sunuldu.

Üç boyutlu yazıcı kavramı 2000’li yılların başından bu yana süregelen bir kavram. Geçtiğimiz dönemde deri ve organ nakli için kullanılması düşünülen bu teknoloji daha sonrasında mekanik cihazların parça yapımızda kullanıldığına şahit olmuştuk. Şimdi ise sıra geldi tekstil sektörüne. Stratasys and Belgian adındaki üç boyutlu yazıcı üreten firma dün içerisinde Hollandalı tasarımcı Iris van Herpen’ın eleven-piece adını verdiği tasarımında yeni baskıdan çıkmış ürünlerini sergiledi. Üç boyutlu yazıcı ile yapılandırılmış etek ve bluz katılımcılardan fazlasıyla ilgi gördü. paris moda haftası
Stratasys and Belgian firması özel bir malzemeden yapılandırılan bu elbise gibi daha birçok ürün üretebilecekleri sinyallerini verdi. Geçtiğimiz dönemde firma tekstil sektörüne yönelik çalışmalarda bulunmuştu. Fakat firmanın bu yeni ürünün Paris moda haftası kapsamında sergilenmesi oldukça sevindirici. Bu sayede birçok tekstil firması bu teknolojiden haberdar olacak ve önümüzdeki günlerde bu teknolojiyi kullanarak yeni ürünler üretebilecek.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting