Ana SayfaGenelTwitter'ın yeni özelliği kullanıma sunuldu

Twitter’ın yeni özelliği kullanıma sunuldu

Sosyal medya dünyasının en itibarlı platformlarından biri olan Twitter, yeni güncelleme ve özelliklerle kendini geliştirmeye devam ediyor.

Twitter’ın yeni özelliği kullanıma sunuldu. Son zamanlarda Elon Musk’ın gölgesinde kalan Twitter, bu satın alma sürecinden arta kala zamanlarda normal işleyişine mümkün olduğunca devam etmeye çalışıyor. Sırf bu sene bile birçok yeni özelliği internet kullanıcılarının beğenisine sunan sosyal medya devi, bir süredir videolara alt yazı ekleme seçeneği üzerine yoğunlaşmıştı.

Twitter, geliştirici konferansını yeniden canlandırıyor

Buna göre, bünyesinde alt yazı bulunan videolarda alt yazı seçeneğini açıp kapatmayı kullanıcının isteğine bırakan yeni özellik, bir süredir sınırlı sayıdaki akıllı telefon kullanıcısı üzerinde test ediliyordu. Yapılan çalışmalar neticesinde, söz konusu özelliğin kullanıma hazır olduğu kanısına varan Twitter, bugün itibariyle yeni özelliğini iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sundu. Peki yeni özellik nasıl çalışıyor?

Twitter altyazı geçişi artık iOS ve Android'de mevcut

Twitter’ın yeni özelliği kullanıma sunuldu

Diyelim ki Twitter üzerinden bir video izliyorsunuz ve videonun sağ üst köşesinde “CC” şeklinde bir ibare bulunuyor. İşte bu uyarıyı gördüğümüz videolarda aklımıza hemen “demek bu videonun alt yazı özelliği de varmış” düşüncesi gelecek. Çünkü sosyal medya şirketinden birçok defa yapılan açıklamaya göre, yeni özellik kesinlikle otomatik alt yazı oluşturma gibi bir amacı veya yeteneği bulunmuyor.

Twitter, TweetDeck Mac uygulamasını kapatacak

Son olarak, dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından ne gibi değişiklikler yapılacağı ise büyük merak konusu. Daha şimdiden Twitter’ı TikTok’a benzetmek istediği şeklinde açıklamalar yapan Elon Musk’ın aklından nelerin geçtiğini tahmin etmek pek kolay olmasa gerek.

Nothing Phone (1) ön siparişe açıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting