Ana SayfaGenelTelegram, iOS cihazlar için yeni uygulamasını duyurdu

Telegram, iOS cihazlar için yeni uygulamasını duyurdu

Telegram ve kullanıcıları, platformdan daha fazla para kazanmanın yollarını arıyor. Kullanıcıların denediği bir yöntem, kanallarında ücretli bireysel gönderiler satmak için üçüncü taraf ödeme botlarını kullanmak olacak. İşte detaylar.

Telegram CEO’su Pavel Durov, şirketin Apple’dan gelen bir şikayet nedeniyle iOS’ta ücretli yayınları kapatmak zorunda kaldığını söyledi. Durov, içerik oluşturucuların hayranlarının veya abonelerinin gönderilerinden biri için ödedikleri miktarın neredeyse tamamını almalarının “harika” olduğunu söyledi. Ancak CEO, “Maalesef Apple’dan içerik oluşturucuların Apple’a yüzde 30 vergi ödemeden para kazanmalarından memnun olmadıklarına dair bir haber aldık” diye yazdı. “Apple, ekosistemi üzerinde tam kontrole sahip olduğundan, iOS cihazlarda bu tür ücretli gönderileri devre dışı bırakmaktan başka seçeneğimiz yoktu.”

Telegram, iOS cihazlar için yeni uygulamasını duyurdu

“Yüzde 30 vergi”, Apple’ın uygulama içi ödemelerden ve uygulama satın alımlarından aldığı kesintiyi ifade ediyor. Şirketin App Store ücretleri, haber yayıncıları, Spotify ve belki de en ünlüsü Epic Games de dahil olmak üzere birçok köşeden eleştirilerin hedefi oldu. Durov, Apple’ın “kendi içeriğinden para kazanmaya çalışan milyonlarca kullanıcı pahasına pazar hakimiyetini kötüye kullanan” bir tekel olduğunu iddia ederek Apple’ı eleştirdi.

Telegram CEO’su, ekibinin içerik oluşturuculara içeriklerinden para kazanmaları için kullanımı kolay seçenekler sunmanın yolları üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi. Bunu “Apple’ın kısıtlayıcı ekosistemi dışında” yapmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu kapsamda başka yenilikler de eklenebilir.

House of the Dragon 2. sezon 2024’te gelecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting