Ana SayfaGenelTwitter tüm veri akışını Elon Musk'a verecek!

Twitter tüm veri akışını Elon Musk’a verecek!

Twitter, Elon Musk’ın kullanıcıları hakkında daha fazla veri talebini bu hafta en kısa sürede karşılayabilir. İşte tüm detaylar.

The Washington Post’a göre şirket, milyardere her gün hizmete gönderilen 500 milyondan fazla tweet’in ayrıntılarını içeren dahili bir veritabanına erişim vermeyi planlıyor. Arşiv, Twitter platformunda her an neler olup bittiğinin gerçek zamanlı kaydını temsil etmenin yanı sıra cihaz verilerini ve platforma erişen hesaplarla ilgili bilgileri de içeriyor.

Twitter tüm veri akışını Elon Musk'a verecek!

Şirket, Nisan ayında Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul ettikten sonra, milyarder Mayıs ayında sahte hesaplarla ilgili endişeleri nedeniyle anlaşmanın “geçici olarak askıya alındığını” duyurdu. Platform sürekli olarak botların günlük kullanıcılarının yüzde beşinden daha azını temsil ettiğini iddia ediyor, bu da Musk’ın satın alma ile ilerlemeden önce onaylamak istediğini söylediği bir rakam. Pazartesi günü Musk, şirketi sahte hesaplar hakkında yeterli bilgiyi vermeyi reddettiği iddiasıyla birleşme anlaşmasının “madde ihlali” yapmakla suçladı.

O sırada Twitter, işlemi tamamlamaya çalışırken Musk ile “işbirliği içinde bilgi paylaşmaya devam edeceğini” söyledi. The Post’a Pazartesi günkü açıklamasını yineleyen şirket, “Bu anlaşmanın tüm hissedarların çıkarına olduğuna inanıyoruz” dedi. “İşlemi kapatmayı ve birleşme sözleşmesini kararlaştırılan fiyat ve şartlarda yürürlüğe koymayı amaçlıyoruz.” Musk gerçekten platformu satın alacak mı yoksa bu durum havada mı kalacak bekleyip göreceğiz.

IBM yapay zeka tarafından kontrol edilen gemi yolculuğunu tamamladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting