Ana SayfaHaberTwitter, Spaces için yeni bir özellik test ediyor

Twitter, Spaces için yeni bir özellik test ediyor

Twitter Spaces özelliği için yeni bir detay üzerinde çalışıyor. Bazı Twitter Spaces sunucuları artık bir testin parçası klipler oluşturabilecek. İşte tüm detaylar.

Bazı Android ve web kullanıcıları yakın gelecekte deneyebilecek olsa da, iOS’taki az sayıda kullanıcı bu özelliğe şimdilik erişebilir. Özellik sayesinde toplantı sahipleri 30 saniyeye kadar ses kaydı yapabilecek. Twitter Spaces özeliiği çok rağbet görmediği için şirket yeni özellikler ekleyerek platforma kullanıcı çekmeye çalışıyor. Sosyal medya platformlarında ses odaklı özellikler sunmak Clubhouse uygulamasından sonra popüler oldu. Clubhouse da sadece ses odaklı bir platform olmasıyla gündeme geldi. Ancak şirket sadece elde ettiği popülerlikle yetinmedi ve bünyesine bazı özellikler kattı. Bu özellikler arasında mevcut seslerden kırpma yapma yeteneği de var. Clubhouse Eylül ayından bu yana kendi kırpma özelliğini sunuyor. Bu da platformun kullanıcılarının, ortak odalardan 30 saniyelik paylaşılabilir ses parçaları kesebilmesi anlamına geliyor.

Twitter, Spaces için yeni bir özellik test ediyor

Twitter, kullanıcıların yalnızca bilgisayarlarından Spaces özelliğini kullanıp ses kesmesine izin veriyordu. Ancak bünyesine kullanıcı çekmek için farklı bir yol izlemeye karar verdi. Şirket geçtiğimiz dönemde bünyesine bir çok değişiklik kattı. Bu değişiklikler arasında TikTok ve Clubhouse benzeri özellikler eklemek de yer alıyordu. Ancak her platformu kendine has özel yapan özellikler dışında yenilikler eklemek bazen platformların orijinalliğinden de götürüyor. Bu sebeple Spaces yakında tarih olabilir.

Pirelli P Zero Elect BMW IX modellerinin orijinal ekipmanı olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting