Ana sayfa Genel Twitter Satın Al butonu artık herkese açık

Twitter Satın Al butonu artık herkese açık

Twitter bir süredir bazı tweetler üzerinde “buy/satın al” butonu gösteriyordu ancak bu buton sadece sınırlı bir kullanıcı kitlesine ulaşacak şekilde test ediliyordu.

Screen-Shot-2015-09-14-at-3.39.36-PM[1]

Popüler mikro blog servisi şimdi yeni bir kararla Satın Al butonunu herkesin kullanımına açtı. Diğer bir deyişle, tüm Twitter kullanıcılarının görebileceği şekilde genel kullanıma soktu. Böylece reklamverenler artık belli ürünleri için Twitter üzerine satın al butonu yerleştirebilecekler.

Twitter’ın Relay ismini verdiği bir araç seti sayesinde reklamverenler, tweetlerine satın al butonu ekleyebilecekler. Online alışveriş siteleri için bu anında Twiter üzerinde satın almayı sağlayan bir link işlevi görecekken, uygulama geliştiriciler için de uygulama içi satın alma işlemlerinde kullanabilecekleri bir araç olarak kullanılabilecek.

Böylece Twitter, uzun zamandır sorun yaşadığı “gelir yaratma” meselesinde önemli bir adım atmış oluyor Relay sisteminin sadece Twitter üzerinde değil, üçüncü parti uygulamaların içindeki satın alma işlemlerinde de kullanabilmesi Twitter’ı geniş çaplı alışveriş işlemlerine alt yapı sağlayan bir dijital bankaya çeviriyor. Eğer Relay sistemi başarılı olur ve yaygınca kullanılırsa Twitter da büyük bir gelir kaynağı elde etmiş olacak.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler