Twitter hesabını geri alma! (Güncel yazılım)

Twitter alışveriş özelliği bazı problemler doğurabilir

Son dönemde pek çok Twitter hesabı ya askıya alındı ya da tamamen silindi. Peki hesabınızı geri almanın bir yolu yok mu? Elbette var. Yapmanız gereken tek şey sizlere bu konuda verdiğimiz fikirleri uygulamaya koymak. İşte detaylar.

Twitter hesabını geri alma! (Güncel yazılım). Sosyal medya denilince genel olarak akla birkaç isim geliyor. Nitekim Twitter da bu isimler arasında. İnsanların sınırlı sayıda karakterler seslerini duyurmaya çalıştığı Twitter, içerik ve kullanım alanı bakımından diğer sosyal medya kanallarından farklı bir noktada yer alıyor.

İnsanlar Twitter’ı genel olarak belli başlı olaylarda seslerini duyurmak için kullanıyorlar. Çoğu zaman Twitter üzerinden yürütülen sosyal kampanyalar da hedefine ulaşıyor.

Twitter eski güvenlik başkanı endişelerini dile getirdi

Özellikle de belli bir sayının üzerinde takipçiniz varsa, yazdığınız iletiler çok daha değerli oluyor. Peki o kadar zaman harcayıp, takipçi kastığınız hesabınızın çalınma ihtimali var mı? Twitter şifre kırma 2022 yazımızda genel olarak bu soruya yanıt arayacağız.

Twitter hesabını geri alma! (Güncel yazılım)

Genel olarak Twitter’da hesap çalma işlemleri o kadar kolay olmuyor. Malum son dönemde pek çok sosyal medya devi hesapları 2 faktörlü koruma ile savunuyor. Dolayısıyla hem hesap çalma, hem de çalınan hesabı geri almak eskisi kadar kolay değil.

Twitter, bot hesaplara savaş açtı! Yeni bir özellik geliyor

Peki ya hesabınızda 2 faktörlü koruma açık değilse? İşte o zaman hesabınız tehlikede olabilir. Çünkü Twitter şifre kırma 2022 unsurları ile hesabınızın ele geçirilmesi mümkün.

2 faktörlü korumaya sahip olmayan hesaplarda şifre kırma işlemi bir şekilde yapılabiliyor. Genel anlamda yardımcı program kullanılarak, kırılacak hesaba düzenli saldırılar yapılıyor. Sonuç olarak çeşitli kombinasyonlar denenerek hesap kırılabiliyor.

Nitekim bu tarz programları internette aratarak bulmanız da mümkün.

Twitter artık herkese önerilen tweetler sunacak

Peki hesabınızı korumak için yapmanız gerekenler neler? Az önce de belirttiğimiz üzere 2 faktörlü koruma seçeneğini açık hale getirmeniz gerekiyor. Bu sayede şifreniz kırılsa dahi telefonunuza gelen kod girilmeden hesabınıza erişilemiyor.

Elbette bunun da çeşitli riskleri mevcut. Örneğin hattınızın başına bir şey geldiğinde hesabınızı geri almak için hayli çaba sarf etmeniz gerekebiliyor. Fakat bu hesabınızın başkasının eline geçmesinden çok daha iyi.

Sonuç olarak Twitter hesap çalma gibi işlemlerden korunmak sizin elinizde. Yapmanız gereken tek şey sosyal medya sitelerinin sizlere sunduğu ekstra güvenlik faktörlerini işleme sokmak.

Google Pixel 7 serisi için ücretsiz VPN özelliğini geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir