Twitter, doğrulanmamış kullanıcıların gönderebileceği DM sayısını sınırlıyor

Twitter, doğrulanmamış kullanıcıların gönderebileceği DM sayısını sınırlıyor

Twitter bir çok değişimden geçiyor ve şimdi yeni bir kural daha ekleniyor. İşte tüm detaylar.

Twitter, platformunu Blue aboneliği için ödeme yapmamayı seçen kişiler için biraz daha az kullanılabilir hale getirdi. Şirket, yakında doğrulanmamış hesapların günde gönderebileceği DM sayısını sınırlayan yeni bir kural uygulayacağını duyurdu. Bir tweet’te sosyal medya devi, değişikliğin, son zamanlarda keskin bir artış gören doğrudan mesajlarda spam’i azaltma çabalarının bir parçası olduğunu söyledi.

Twitter, doğrulanmamış kullanıcıların gönderebileceği DM sayısını sınırlıyor

14 Temmuz’da web sitesi, insanların takip ettikleri hesaplardan gelen DM’leri birincil gelen kutularına ve takip etmedikleri doğrulanmış kullanıcılardan gelen DM’leri mesaj isteği gelen kutularına gönderen yeni bir mesaj ayarı ekledi. Twitter, yeni ayar çıktıktan bir hafta sonra spam mesajlarında yüzde 70 azalma gördüğünü söyledi. Bundan önce web sitesi, onları takip etmeyen kişilere DM gönderme olanağını yalnızca Blue aboneleriyle sınırlıyordu.

Twitter, yaklaşmakta olan değişikliğin DM spam’ını azaltmayı amaçladığını söylese de, bu, doğrulanmamış aboneleri Blue üyeliği için ödeme yapmaya pek de ince olmayan bir şekilde iten başka bir hareket. Aslında, web sitesinin bununla ilgili duyurusu, insanlara açıkça “daha fazla mesaj göndermek için bugün abone olun” diyor ve abonelik sayfasına bir bağlantı içeriyor. Twitter ayrıca daha önce, bir kullanıcının günde kaç tweet görebileceği konusunda katı bir sınır koydu ve doğrulanmamış hesaplar 600 gönderiyle sınırlandırıldı.

James Cameron: “Sizi yapay zeka konusunda uyardım, dinlemediniz”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir