Twitter rakibi Bluesky kendi algoritmanızı seçmenize izin verecek

Twitter rakibi Bluesky kendi algoritmanızı seçmenize izin verecek

Twitter zor günlerden geçerken rakip uygulamalar da kendini göstermeye başladı. Şimdi bu uygulamalar yeni özeliklerini duyurdu. İşte tüm detaylar.

Jack Dorsey destekli Twitter alternatifi Bluesky, bugüne kadarki en önemli güncellemelerinden birini yayınladı: kullanıcıların kendi algoritmalarını seçme yeteneği. Hâlâ kapalı beta aşamasında olan hizmet, insanların bir dizi farklı algoritmaya abone olmalarına ve başkalarının takip etmesi için kendi algoritmalarını oluşturmalarına olanak tanıyan “özel yayınlar” özelliğini yayınladı. Uygulamada, özellik, kullanıcıların birden fazla akışa abone olabilmesi ve uygulamada kolayca aralarında geçiş yapabilmesi açısından, farklı listeleri Twitter’daki ana zaman çizelgenize sabitleme özelliği gibi çalışacak. Ancak özel yayınlar, algoritmik oldukları için basit hesap listelerinden de daha güçlü olacak.

Twitter rakibi Bluesky kendi algoritmanızı seçmenize izin verecek

Yeni Hyundai KONA

Örneğin, ortak arkadaşlarınızdan, yani takip ettiğiniz ve aynı zamanda sizi de takip eden kişilerden gelen gönderilere ayrılmış bir akış var. Bu bir liste gibi görünecek, ancak bir Twitter listesinin aksine, siz daha fazla karşılıklı takipçi kazandıkça akış değişecek. Bluesky’nin uygulaması varsayılanları kronolojik zaman çizelgesine göre ayarlasa da, çoğu özel besleme kronolojik değil..

Akışlar ayrıca Bluesky’de oluşan farklı topluluklara ve platformdaki trendlere bir pencere sağlayacak. Kürklülere, kedi fotoğraflarına, tuhaf saçmalıklara, olumlu düşüncelere ve saçma sapan şeylere ayrılmış özel akışlar olacak. Uygulama Twitter’ı geçecek mi bunu da bekleyip göreceğiz.

Xiaomi 13 Ultra modelinin Avrupa raflarıyla kavuşmasına oldukça kısa bir süre kaldı

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir