Apple bu hizmetin fişini çekiyor

iphone

Şirket Cuma günü yaptığı duyuruda, Apple Fotoğraf Yayınım hizmetini 26 Temmuz 2023’te kapatmayı planladığını duyurdu. İşte tüm detaylar.

Ücretsiz hizmet, iCloud’un 2011’de kullanıma sunulmasından bu yana kullanılmakta. Özelliği, Apple aygıtlarınızdan iCloud’a son 30 güne ait en fazla 1.000 resim ve video yüklemek için kullanabilirsiniz. Fotoğraf Yayınım, Apple kullanıcılarına resimlerine ve video kliplerine birden fazla aygıtta erişmeleri için bir yol sağlıyor. Özellikle, Fotoğraf Yayınım aracılığıyla iCloud’a yüklenen içerikler, tam çözünürlükte kaydedilmeseler de, iCloud saklama alanı sınırınızdan düşülmüyor. MacRumors tarafından tespit edilen bir destek belgesinde Apple, Fotoğraf Yayınım’ın 26 Haziran 2023’te şirketin sunucularına fotoğraf yüklemeyi otomatik olarak durduracağını söylüyor. Bu noktada, fotoğraflarınız ve videolarınız 26 Temmuz’daki resmi kapanışa kadar 30 gün boyunca iCloud’da kalacak.

Apple "şimdi al sonra öde" haApple bu hizmetin fişini çekiyoryal kırıklığı yarattı

Yeni Hyundai KONA

Fotoğraf Yayınım aracılığıyla iCloud’a yüklenen her görüntü ve video Apple aygıtlarınızdan en az birinde orijinal biçiminde ve çözünürlüğünde depolandığından, kapatma işleminin bir parçası olarak değerli anılarınızı kaybetmeyeceksiniz. Bununla birlikte, belirli bir aygıtta belirli bir görüntüye erişmek istiyorsanız, şirket, 26 Temmuz’dan önce bu aygıtın Fotoğraf Kitaplığı’na kaydetmenizi öneriliyor.

iPhone ve iPad’de, Fotoğraflar uygulamasını açarak, Fotoğraf Yayınım albümüne giderek, kaydetmek istediğiniz fotoğrafı seçerek ve ardından Paylaş düğmesine dokunarak Kitaplığınıza kaydederek Fotoğraf Yayınım’dan bir görüntü kaydedebilirsiniz. Şirket, destek belgesini “iCloud Photos, çektiğiniz fotoğraf ve videoları tüm aygıtlarınızda güncel tutmanın ve iCloud’da güvenle saklamanın en iyi yoludur” diyerek bitiriyor.

Xiaomi 13 Ultra modelinin Avrupa raflarıyla kavuşmasına oldukça kısa bir süre kaldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir