Twitter aşı karşıtlarına cephe aldı!

Twitter, Trump'ın etkilerinden kurtulmaya çalışıyor

Twitter, ABD Kongre Üyesi Marjorie Taylor Greene’in kişisel hesabını, koronavirüs ile ilgili yaptığı yanlış bilgilendirmeler ve bu konudaki kuralları ihlal etmesi nedeniyle kalıcı olarak askıya aldı.

Twitter aşı karşıtlarına cephe aldı! Cumhuriyetçi milletvekiline karşı açılan dava, Twitter’ın virüsle ilgili zarar verebilecek gönderileri tespit eden grev sistemine girdi.

Şirket daha önce Georgia kongre üyesini dört kez askıya almıştı.

Temsilci Greene, yasağın şirketin “Amerika’nın düşmanı” olduğunu kanıtladığını ifade etti.

47 yaşındaki sosyal medya kuruluşu Telegram’da yayınlanan uzun bir açıklamada, “sosyal medya platformları gerçeğin her yere yayılmasını engelleyemez” dedi ve Twitter’ı “Komünist bir devrimde” kimliği belirsiz düşmanlara yardım etmekle suçladı.

Personelin nadiren yayınladığı resmi kongre hesabı aktif olmaya devam ediyor.

Twitter aşı karşıtlarına cephe aldı!

Kongre üyesinin yasağı, cumartesi günü ABD’de “son derece yüksek miktarda Covid aşısı ölümleri” hakkında yanlış bir şekilde tweet atmasının ardından geldi.

İki doz aşı olanların sayısı açıklandı

Sosyal medya devi, koronavirüs aşılarının “başarısız” olduğunu yanlış bir şekilde yayınladıktan ve düzenleyicileri yeni aşıları onaylamamaya çağırdıktan sonra ağustos ayında ona dördüncü bir grev yapmıştı.

2020’de seçilmesinden bu yana, Rep Greene Washington’un en tartışmalı politikacılarından biri haline geldi.

Eski Başkan Donald Trump’ın 2020 başkanlık seçiminin hileli olduğu ve geçmişte QAnon komplo teorisi ile ilişkilendirildiği yönündeki asılsız iddialarının destekçisi oldu.

ABD, şu anda 825.000’den fazla insanın öldüğü koronavirüsü kontrol altına almak için mücadele etmesine rağmen, virüsle mücadele için tasarlanmış önlemlerin kararlı bir rakibi oldu.

Sık sık aşıların etkinliğini sorguladı ve Meclis katında maske takmayla ilgili olanlar da dahil olmak üzere Kongre’deki Covid yönergelerine uymayı reddettiği için düzenli olarak para cezasına çarptırıldı.

SAND ve MANA fiyat hedefleri iyice yükseldi: Beklentileri aşabilir