Ana SayfaGenelElon Musk Twitter anlaşması Dogecoin'i uçurdu

Elon Musk Twitter anlaşması Dogecoin’i uçurdu

Elon Musk’ın Twitter’ı alması Dogecoin yatırımcılarına yaradı. Tartışmalı kripto para birimi, bir anda değer kazandı.

Uzun süredir gündemden düşmeyen Elon Musk-Twitter anlaşması sonunda tamamlandı ve Elon Musk Twitter’ın yeni sahibi oldu. İnternet dünyasında dengeleri değiştirme potansiyeline sahip olan bu anlaşma, Twitter dışında da pek çok şirketi ve ürünü etkileyecek gibi görünüyor. Üstelik bu anlaşmanın etki alanı sadece sosyal medya pazarıyla, hatta internet dünyasıyla sınırlı değil. Bunun en iyi örneği ise Dogecoin. Elon Musk’ın Twitter’ı satın alacağının kesinleşmesiyle birlikte yükselişe geçen kripto para birimi, anlaşmanın resmen tamamlanmasının ardından bir anda yüzde 70 değer kazandı.

Elon Musk Dogecoin'e desteğini sürdürüyor

Bunun başlıca sebebi ise Dogecoin ile Elon Musk arasındaki tuhaf bağlantı. Hatırlayacağınız gibi Elon Musk, Twitter hesabından bu kripto parayla ilgili paylaşımlar yapınca Dogecoin’in değeri bir anda artmıştı. Bu yüzden bu kripto para birimi Musk ile birlikte ve onunla ilişkili bir şekilde ilerleyen bir para birimine dönüştü. Musk Twitter’ı alıp platformda istediğini yapabileceği bir konuma yerleşince, haliyle bu durum kripto paranın da değerini arttırdı.

Musk’ın Twitter anlaşmasına 500 milyon dolarlık bir yatırım yapan Binance, blockchain ve kripto paranın Twitter’a nasıl yardımcı olabileceğini bulmak için beyin fırtınası yaptıklarını söyleyerek, önümüzdeki dönemde Twitter’ın kripto dünyası için de önemli bir konuma ulaşabileceğinin sinyallerini vermişti. Zaten Musk da Twitter’ı çok amaçlı bir uygulamayı dönüştürmek istediğini bir süredir söylüyor. Bu kullanım alanlarından biri de kripto dünyasıyla bağlantılı olabilir.

The Witcher dizisinde şok ayrılık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting