Ana SayfaGenelTwitter altyazı geçişi artık iOS ve Android'de mevcut

Twitter altyazı geçişi artık iOS ve Android’de mevcut

Twitter, video oynatıcısı altyazı geçiş özelliğinin artık iOS ve Android’deki herkes tarafından kullanılabileceğini duyurdu. İşte tüm detaylar.

Şirket bu özelliği Nisan ayında test etmeye başladı, ancak yalnızca sınırlı sayıda iPhone kullanıcısı tarafından kullanılabiliyordu. Yıllar boyunca beklenen özellik kullanıcıların işini fazlasıyla kolaylaştıracak. Altyazı özellikleri günümüzde fazlasıyla önemli. Tıpkı platformun web sitesinde ve diğer birçok video platformunda yaptığınız gibi, artık altyazıları istediğiniz zaman kolayca açıp kapatabilirsiniz. Altyazıdaki geçiş örneğini görmek isterseniz aşağıdaki Twitter gönderisine bakabilirsiniz.

Söz konusu geçiş hem iPhone’larda hem de Android telefonlarda karşımıza çıkacak. Şirket sözcüsü Shaokyi Amdo, The Verge’e gönderdiği bir e-postada, “altyazıların zaten mevcut olan videolarda görüneceğini” söyledi. Bu geçişin herkesin kullanımına açık olması, platforma video yükleyen herkesi altyazı eklemeyi düşünmeye teşvik edeceği umuluyor. Sosyal medya uygulamaları arasında ciddi bir rekabet söz konusu.

Twitter altyazı geçişi artık iOS ve Android'de mevcut

Bu nedenle en popüler uygulamalar birbirinden farklı güncellemeler sunarak ön plana çıkmaya ve fark atmaya çalışıyor. YouTube da altyazı özellikleriyle ilgili bir sürü güncelleme sunmuştu. Global ve dijitalleşen dünyada altyazıların önemi her zamankinden daha fazla öne çıkıyor. Bu sebeple sadece İngilizce olmakla kalmayıp bir çok dilde altyazı desteğinin sunulması oldukça önemli diyebiliriz. Yakında Instagram tarafında da altyazı desteğiyle ilgili bazı yeniliklerin gelmesi söz konusu olabilir desek yanlış olmaz.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro, Avrupa’da 799 Euro’ya piyasaya sürüldü 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting