Twitch İçin Google 1 Milyar Dolar Ödeyecek

Twitch İçin Google 1 Milyar Dolar Ödeyecek

Google ve Twitch arasındaki pazarlık sürecinin nihayet sona erdiği ve Google’ın platformu bünyesine katmak için 1 milyar dolar ödeyeceği belirtiliyor.

Oyun ve e-spor odaklı bir canlı video platformu olan Twitch‘in internet devi Google’ın dikkatini çekmeyi başardığı ve Google‘ın firmayı bünyesine katmak için çalışmalara başladığı yönünde ilk haberler geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili ortaya çıkan yeni bilgilere bakılacak olursa Google nihayet muradına erecek gibi görünüyor. Google‘a yakınlığıyla bilinen kaynaklara göre iki firma nihayet fiyat konusunda anlaştı ve anlaşmayı sonlandırmaya hazır durumdalar.

twitch

Teknoloji ve internet dünyasındaki gelişimini hızla sürdüren Google’ın Twitch bünyesine katmak için ödemeye razı olduğu rakamın ise yaklaşık 1 milyar dolar olduğu belirtiliyor. İki firma arasında anlaşmanın sağlanmasının ardından resmi açıklamanın da önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. Oyun odaklı canlı video platformunu bünyesine katan Google’ın, bir süredir bu tür canlı yayınlara yer veren YouTube‘u bu alanda geliştirmeyi amaçladığı söyleniyor.

Sony Xperia Z3′ün Görüntüleri İnternete Sızdı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir