Ana SayfaHaberTweetLevel İle Twitter'da Neler Olup Bittiğinin Farkına Varın!

TweetLevel İle Twitter’da Neler Olup Bittiğinin Farkına Varın!

Gitgide her şeyin sosyal platforma taşındığı, insanların artık duygu ve düşüncelerini sosyal medya kanalları üzerinden ifade ettiği günümüzde, hemen hemen hepimiz Facebook, Twitter gibi platformları kullanıyoruz ama onlar hakkında ne kadar şey biliyoruz? Bu kanalları ne kadar verimli ve etkili kullanıyoruz?

Edelman’ın TweetLevel platformu,  hangi kullanıcının Twitter hesabının ne kadar takip edildiğinden, belli bir konunun son dönemde ne kadar konuşulduğuna, kullanıcının Twitter platformunda nasıl bir güvenilirlik seviyesine sahip olduğundan daha çok kullanıcıya ulaşmak için ne yapılması gerektiğine kadar bir analiz sunuyor.

Özellikle son dönemde ivme kazanan sosyal medya iletişimi konusundaki sayılı global barometrelerden olan TweetLevel’ın yeni güncellemesiyle Edelman, dijital alandaki öncü konumunun bir daha altını çiziyor ve kolay kullanımıyla sosyal medyanın arama motoru olarak Twitter meraklılarının merakını giderirken iletişimcilerin yardımına koşuyor. Ücretsiz olarak herkesin kullanımına açık olan TweetLevel adeta bir dedektif gibi faaliyet gösteriyor ve özellikle yeni getirilen güncellemeler ile Twitter’ın daha efektif olarak kullanılmasına yardımcı oluyor.

- Reklam -

TweetLevel’ın farkı nedir?

TweetLevel, Edelman tarafından, sosyal medya stratejileri geliştirirken iletişim ve pazarlama uzmanlarının pusulası olması ve Twitter meraklılarına yol göstermesi amacıyla geliştirildi. Twitter’da etki yaratmanın popüler olmak ile bir ilgisi olmadığını, bir mesajın kaynağının her zaman o mesajı yönlendiren ya da yayan kişi ile aynı olmadığını hepimiz biliyoruz. Bazen, bir mesajı yayan kişi sadece bir kaç takipçisi olan ama buna rağmen çok etkili bir kullanıcı bile olabiliyor. İşte niteliğin niceliğin önüne geçtiği sosyal medya dünyasında TweetLevel, doğru içerik olmadan efektif bir etkinin yaratılamayacağını ve tek başına rakamların bir şey ifade etmediğini ortaya koyuyor. Platformun sağladığı en önemli özellik ise Twitter dünyasında, etkinin nasıl ve nerede oluştuğu ve nasıl takip edileceğine dair eşsiz ipuçları vererek sıradan bir kullanıcıyı bile bir sosyal medya uzmanına çevirebilmesi.

TweetLevel’a sor;

-Kullanıcıların en çok hangi gün ve saat aralıklarında Twitter’ı takip ettiklerini öğren.
-Tek bir tuş ile bir konu hakkında en etkileyici Twitter kullanıcısının kim olduğunu gör, ayrıca kitlelerin takip ettiği bu kullanıcıyı neyin bu kadar özel yaptığına dair ipuçları edin.
-Bir hashtag, link ya da kelimeye dair belirli sonuçları istediğin dilde görüntüle.
-Belirli bir konuda hangi kullanıcıların daha önemli olduğunu ve etki oranlarını hesaplayarak etkin Twitter kullanıcılarını kategorize et.
-Hangi link ve sitelerin daha sık paylaşıldığını tespit et.

TweetLevel hakkında daha fazla bilgi ve platformu ücretsiz deneyimlemek için: http://tweetlevel.edelman.com/

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting