Ana SayfaGenelTürkiye'de katlanabilir cep telefonu büyük ilgi görüyor: Samsung kahkaha atıyor

Türkiye’de katlanabilir cep telefonu büyük ilgi görüyor: Samsung kahkaha atıyor

Türkiye’de katlanabilir cep telefonu hiç beklenmeyen bir şekilde ilgi gördü. Ekonomik sebeplerden dolayı fazla alıcı bulamaz denilen cihazlar kapış kapış gidiyor. İşte konu ile alakalı merak edilen bütün detaylar.

Güçlü bir başarı elde etmesi beklenmeyen Türkiye’de katlanabilir cep telefonu sektörü, iyi bir gelişme kaydetti. 2019 yılından bugüne kadar birçok farklı katlanabilir ekran piyasaya sürüldü. Bu ekranlara sahip olan akıllı telefonlar ne yazık ki çeşitli problemler ile karşı karşıya kaldı. Bu tür cihazların aslında kullanıma Uygun olmadığı bile söylendi.

Hatırlayacağınız üzere Galaxy Fold ilk çıktığında ekranında çeşitli çatlama sorunları bile ortaya çıktı. Sonuç olarak kullanıcılar bu tür ürünleri almaktan neredeyse vazgeçti. Şimdi ise Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 2000 modelleri Türkiye’de satış rekorları kırıyor.

Türkiye’de katlanabilir cep telefonu sektörü büyüyor

Samsung Türkiye tarafından yapılan açıklamalarda katlanabilir telefonlara olan talebin büyük oranda arttığı söylendi. Hatta bu cihazların ülkede yok sattığı bile ifade edildi. Samsung tarafından yapılan açıklamalarda talebi karşılamak için tedariğin hızlandırılması gerektiği söylendi.

Türkiye'de katlanabilir cep telefonu

Güney Koreli teknoloji devinin böyle bir yorum yapması akıllarda soru işareti bıraktı. Bildiğiniz üzere Türkiye’de döviz kurları sert bir şekilde fırladı. Ancak satış rakamlarının beklentileri aşması tuhaf bir durum. Burada Samsung beklentiyi düşük tuttu yorumları yapılıyor. Türkiye’de katlanabilir cep telefonu piyasası her geçen yıl daha fazla büyüyor.

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonları ne kadar sattı?

Samsung Türkiye’nin Mobil İş Birimi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Azdemir tüm bu ilgiye karşılık teşekkür etti. Peki sizce Türkiye’de bu tür cihazlar nasıl bu kadar fazla satılıyor?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU