Ana SayfaHaberTumblr, iOS uygulamasına hassas içerik filtresi ekliyor

Tumblr, iOS uygulamasına hassas içerik filtresi ekliyor

App Store kurallarına uyum sağlamak adına Tumblr, iOS uygulamasına Hassas İçerik geçişi ekliyor. İşte tüm detaylar.

Bu ayar varsayılan olarak etkin olacak ve hassas etiketlere sahip gönderileri önerilerin dışında tutacak. Hassas etiketlere sahip arama sonuçlarını engelleyecek ve “doğası gereği müstehcen” olan blogları gizleyecek. Geçişi devre dışı bırakma özelliği, kullanıcıların hassas nitelikte gönderiler içerebilecek etiketleri aramasına ve müstehcen veya hassas içerik içerebilecek önerileri görmesine olanak tanıyacak. Yeni özellik sayesinde müstehcen olarak işaretlenmiş gönderileri görüntüleyemeyeceksiniz. Tumblr’ın bu bağlamda “açık” ifadesini nasıl tanımladığı tam olarak net değil. Tumblr, Apple’ın uygulamayı geçici olarak App Store’dan kaldırmasının ardından Aralık 2018’de porno ve insan cinsel organlarının gerçekçi tasvirlerini yasaklamıştı.

Tumblr, iOS uygulamasına hassas bir içerik filtresi ekliyor

Tumblr, hassas içerik ayarının yalnızca iOS uygulamasının en son sürümünü kullananlar için geçerli olduğunu söylüyor. Şimdilik, geçişi devre dışı bırakmak için kullanıcıların Tumblr web sitesindeki ayarlarını ziyaret etmeleri gerekecek. Ardından, iOS uygulamasından çıkıp yeniden başlattıktan sonra hassas içeriğe erişebilecekler.

Geçen ay Tumblr, App Store kurallarına uymak için iOS uygulamasında potansiyel olarak hassas içeriğe sahip arama terimlerini ve önerileri engelledi. Hassas içerik geçişi, platformu iOS kullanıcıları için biraz daha duyarlı hale getirecek.

Tumblr bir blog gönderisinde, “Bu son güncellemeler, topluluğumuza iOS uygulamasında kendilerine en uygun deneyimi oluşturmak ve ilginç buldukları içeriği keşfetmek için daha fazla kontrol sağlıyor” dedi. “Topluluğumuz için öncelikli olarak Apple’ın App Store yönergelerine ve kendi yönergelerimize de uymalıyız.”

Acer Predator CG48 Oyun Monitörü yüksek yenileme hızı ile dikkat çekiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting