Ana SayfaGenelTruth Social uygulaması tehlike altında

Truth Social uygulaması tehlike altında

Donald Trump’ın yeni sosyal medya işini satın almayı planlayan şirket, Truth Social uygulamasını satın almasını engelleyebilecek bir federal jüri soruşturmasını açıkladı.

Truth Social uygulaması tehlike altında. Digital World Acquisition’ın hisseleri, şirketin New York’taki büyük bir jüriden mahkeme celbi aldığını açıklamasıyla pazartesi günü %10’dan fazla değer kaybetti.

Twitter

Adalet Bakanlığı mahkeme celbi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından, Digital World’ün birkaç hafta önce, Eylül ayında ilk kez halka hisse satmasından önce geçen yılın başlarında Trump’ın şirketini satın alma konusunda önemli görüşmeler yaparak Digital World’ün kuralları çiğneyip çiğnemediğine dair devam eden bir soruşturmayı yürütüyor.

Trump’ın sosyal medya girişimi, Twitter, Facebook ve YouTube’dan yasaklanmasından bir yıl sonra, destekçilerini bir araya getirmek ve konuşma konusundaki Büyük Teknoloji sınırlamalarıyla mücadele etmek için yeni bir dijital sahne arayışında olduğu şubat ayında başladı.

Donald Trump Twitter ile uğraşmaya devam ediyor

Truth Social uygulaması tehlike altında

Truth Social uygulamasını işleten ve Digital World tarafından satın alınma sürecinde olan Trump Media & Technology Group, yaptığı açıklamada, “SEC’in perakende yatırımcıları koruma konusundaki önemli misyonunu destekleyen gözetim” ile işbirliği yapacağını söyledi.

Yeni soruşturma, Trump’ın sosyal medya şirketini finanse etmesini zorlaştırabilir. Şirket geçen yıl çok sayıda yatırımcıdan şirkete 1 milyar dolar yatırım sözü aldı, ancak Digital World satın alımı tamamlanana kadar parayı alamıyor.

Trump sosyal ağını Pazartesi günü başlatıyor

Digital World’deki hisse senetleri, Trump’ın şirketini satın alma anlaşmasının açıklanmasının ardından Ekim ayında 100 doların üzerine fırlamıştı. Hisse senedi, pazartesi günü sabah ise 25 dolar civarında işlem gördü.

Digital World ayrıca Pazartesi günü, yönetim kurulu üyelerinden biri olan Rocket One’ın baş strateji sorumlusu Bruce Garelick’in istifa ettiğini duyurdu.

Z Flip 4 renk seçenekleri belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting