Ana SayfaAppleTrump konuştuktan sonra ABD'li şirketlerin hisseleri düştü

Trump konuştuktan sonra ABD’li şirketlerin hisseleri düştü

Dünya borsalarının Trump konuştuktan sonra büyük bir değişime uğradığı biliniyor. 23 Ağustos cuma günü ABD ve Çin arasındaki ilişki ile ilgili yeni tweet dizisi atan Trump, birçok şirketin hisse değerlerini altüst etti. İşte haberimizin detayları.

Çin, ABD mallarına 75 milyar dolar civarında vergi uygulayacak. Çin Devlet Başkanı twitter üzerinden paylaşım yaptıktan hemen sonra Trump yeni bir tweet dizisi oluşturdu. Yaptığı açıklamalarda genellikle Çin ile ilgili herhangi bir bağımlılıklarının olmadığını ifade etti.

Trump konuştuktan sonra yer yerinden oynadı

Dünya ekonomisi, Trump tweetlerinden sonra Amerikalı şirketlerin hisse değişimleri sonucunda fazla tuhaf durumlar yaşadı. Örneğin Apple’ın hisseleri %4.6 oranında düştü. Ayrıca Qualcomm %4.7 oranında gerileme yaşadı.

Apple hisse dususu

Donald Trump daha önceden ABD’li şirketlerin Çin’e alternatif aramalarını ve üretimlerini ABD’de yapmalarını istemişti. Her ne kadar birçok kuruluş buna pek kulak asmasa bile, yine de Trump söylemlerinde ısrarcı. ABD’li şirketler fabrikalarını kendi ülkelerine kurarsa çok daha ciddi bir maliyet ortaya çıkacak. Bu nedenle hiçbir şirket bana yanaşmıyor.

ABD’li şirketlerin şu an için Çin dışında herhangi bir alternatif bulmaları pek mümkün görünmüyor. Ancak ilerleyen dönemlerde bu durum Çin aleyhine değişebilir. Peki sizce büyük küresel şirketler bu konuda nasıl bir tavır sergileyecek. Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Apple TV+ fiyatı ne kadar olacak?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting