TP-Link Archer VR1200 inceleme

maxresdefault 16

Son dönemde en çok konuşulan konulardan bir tanesi de adil kullanım kotasının kalkıp kalkmayacağı. Pek çok servis sağlayıcısı bu düzenlemenin ortadan kaldırılacağını söylerken, haliyle tarifelerde değişiklikler de yapılıyor. Tabii yüksek hız beklentisini karşılayabilmek için yalnızca servis sağlayıcınızın sundukları değil, sizin tercihleriniz de önemli. Örneğin TP-Link‘in Archer VR1200 modem router’ı tam da size göre olabilir.

TP-Link Archer VR1200 inceleme

Öncelikle tasarımına baktığımızda, herhangi bir anten çıkıntısı mevcut değil. Ek olarak, kutudan bir de ayaklık çıkıyor ki bu sayede isterseniz dik konumda kullanabiliyorsunuz. Tabii duvara asma seçeneğiniz de var.

Ürünün arka tarafına baktığımızda, pek çok bağlantı noktasını görüyoruz. Özellikle Ethernet WAN bağlantı noktası dikkat çekiyor, ki bu sayede yüksek hızlı kablolu bağlantı seçeneğiniz oluyor. Tabii DSL bağlantı çıkışı ve 4 tane de LAN bağlantı noktası var.

Archer VR1200, yüksek hızda internet deneyimi için güçlü bir oyuncu. Pek çok farklı bağlantı tipini destekleyen bir ürün. Örneğin, santrale yakın bir yerde oturuyorsanız yüksek hız için VDSL bağlantı kullanabilir ya da fiber bağlantı destekli bir yerde oturuyorsanız fiber tercih edebilirsiniz.

Dual band Wi-Fi desteği sayesinde evinizin hemen her noktasında yüksek bir kablosuz bağlantı hızı elde edebilirsiniz. 802.11AC teknolojisini barındıran cihaz, 2.4GHz bandında 300 Mbps, 5GHz bandında ise 867 Mbps kablosuz hızlara ulaşabilir. Bu da internette yüksek hız gerektiren içeriklere ulaşmak için avantaj demek. Örneğin 4K çözünürlüklü diziler ve online oyunlar için gecikme olmadan sonuçlar alabilirsiniz.

Öte yandan, WAN bağlantı noktası aracılığıyla yüksek hızlı kablolu bağlantı desteği mevcut. Bu da yine internet üzerinden izlemek istediğiniz filmler ya da yüksek hız gerektiren online oyunlarda bir diğer çözüm ortağınız olabilir.

Archer VR1200’ün dikkat çekici bir diğer özelliği ise, TR-069 standardına uygun olarak hazırlanması. Yani cihazınıza uzaktan erişim mümkün oluyor. Böylelikle örneğin bağlantınızda bir sorun var ise, bu durumu belirttiğinizde cihazınıza erişilip gerekti düzenlemeler yapılabiliyor.

PlayStation Classic inceleme


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir