Ana Sayfa Dosya Konusu TP-Link Archer AX10 Wi-Fi 6 Router ile yeni nesle adım atın

TP-Link Archer AX10 Wi-Fi 6 Router ile yeni nesle adım atın

TP-Link kablosuz bağlantı teknolojileri alanında oldukça güçlü bir firma. Tabii ki modemlerden router’lara, hatta güvenlik kameralarına kadar oldukça geniş bir yelpazesi var. Bu yazımızda bahsedeceğimiz ürün Archer AX10 ise, güncel Wi-Fi 6 teknolojisine destek veren, dolayısıyla ev ya da ofisinizdeki kablosuz bağlantınızı en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen bir ürün. Şimdi isterseniz biraz daha detay verelim.

Archer AX10 Wi-Fi 6 router, ilk bakışta diğer pek çok ürüne kıyasla çok farklı bir görselliğe sahip. Parlak siyah yüzeyi ve keskin kıvrımları, ürünü fütüristik bir havaya sokuyor. Ek olarak, ayarlanabilir dörtlü anten sistemi sayesinde de gücü konusunda bir ön bilgi veriyor diyebiliriz. Beamforming teknolojisini de es geçmeyelim. Bu sayede çekim gücü, yani verim artıyor.

Tabii ki pek çok üründe olduğu gibi bu ürünü de ister masanızda konumlandırabilir, isterseniz de duvara asabilirsiniz.

Ürünün ön kısmında led bildirimler konumlandırılmış. Arka tarafa baktığımızda ise, güç tuşu, WPS/Reset bölümü, 4 tane Gigabit LAN ve bir de WAN bağlantı portu bulunuyor.

TP-Link Archer AX10 AX1500 Wi-Fi 6 Router ile yeni nesle adım atın

Ürünün kurulumu oldukça basit

TP-Link, pek çok ürününde olduğu gibi bu ürününde de yazılımsal destekle geliyor. İsterseniz akıllı telefonunuza Tether uygulamasını ücretsiz olarak indirebilir ve klasik web arayüzü yöntemlerinin dışına çıkarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Archer AX10 sayesinde mevcut internet bağlantınızı verimli bir şekilde aynı anda birden fazla cihazın kullanabilmesi mümkün oluyor. Dedik ya, üründe Wi-Fi 6 desteği var. Yani eğer mevcut bağlantınız destekliyorsa, bu ürünün de yardımıyla 2.4GHz bandında 300, 5GHz bandında da 1201Mbps hızlara ulaşabilmek mümkün.

Bu arada, ürünü router olarak kullanabileceğiniz gibi, isterseniz access point modunda da kullanabiliyorsunuz.

Dual band destekli ürün, aynı anda birden fazla cihaza kablosuz bağlantı sunabiliyor ve en güzel tarafı, her cihazda da mevcut sistem dahilinde en yüksek bağlantı hızının verilmesi hedefleniyor. Yani bir yandan akıllı televizyonda dizi izleniyorken, bir yandan da oyun konsolunda online karşılaşmalar gerçekleştirilebiliyor. Hız düşüşü gibi can sıkıcı detaylarla büyük olasılıkla karşılaşılmıyor.

Günümüz teknolojilerini göz önüne aldığımızda, 4K dizi ve filmler popüler. Online oyun tarafına baktığımızda ise, artık görsellik faktörü daha da önemli. Neyse ki bu detayları rahatlıkla elde edebilmek için TP-Link’in güzel bir çözümü olduğunu tekrar etmeliyiz.

TP-Link Archer AX10 AX1500 Wi-Fi 6 Router ile yeni nesle adım atın

Üç çekirdekli işlemciye ve Alexa desteğine sahip

Archer AX10, 1.5GHz değerde, üç çekirdekli bir işlemciyle geliyor, ki bu sayede yoğun işlemlerin kısa sürede halledilmesi hedefleniyor. Çoğu üründe tek çekirdekli işlemcinin bulunduğunu göz önüne alırsak, TP-Link, “daha fazla performans” vurgusu yapıyor. Üstelik, aynı anda birden fazla cihaza hizmet verilirken bile Wi-Fi 5 yönlendiriclere kıyasla daha yüksek hız sunulabiliyor.

Tether uygulaması ile kolay ve güvenli kullanım

Bu uygulama, aynı zamanda güvenlik detayları, ebeveyn modu ve misafir modu gibi seçenekleri de düzenlemenize imkan sunuyor. Çocuklarınız için daha güvenli bir internet deneyimi sağlayabilir, eviniz ya da iş yerinize gelen misafirleriniz için kullanışlı misafir modları hazırlayabilirsiniz. Tabii ki güvenli VPN detayını da unutmamak gerekli.
T

oparlamak gerekirse AC1200 Wireless Dual Band Router, hem şık tasarımı, hem kullanışlı ve performanslı yapısıyla dikkat çekiyor. Eğer internet sağlayıcınızın size sunduğu bağlantı hızını daha verimli şekilde kullanmak istiyor ve bir router’a ihtiyaç duyuyorsanız, bu ürüne de göz atabilirsiniz.

Archer AX10, ülkemizde 565 TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor.

Logitech M190 kablosuz mouse: İki elde de kullanıma uygun

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting