Ana SayfaDonanımToshiba Full HD Smart TV'yi Daha da Akıllı Yapıyor

Toshiba Full HD Smart TV’yi Daha da Akıllı Yapıyor

Toshiba’nın yeni tanıttığı TL938/968 ve RL938/958 serileri ile Smart TV’ler artık kullanıma daha hazır olacaklar. Her iki seri de Full HD, 1920 x 1080p çözünürlük ve Edge LED arka aydınlatma ile 16:9 LCD panele sahip.TL938/968 modelleri, etkileyici 3 boyut fonksiyonelliği ile 3D’ye hazır olarak geliyorlar ve kullanıcılar Toshiba Active Shutter 3D gözlüklerini (pakete dahil değildir) kullandıklarında 2 boyutlu içerikleri de 3D olarak izleyebiliyorlar.

TL938/968 ve RL938/958 serileri, gelecek düşünülerek daha yüksek seviye Smart TV özellikleri ile donatıldılar. Toshiba Places’a kolay erişim sağlayan dahili WiFi®, USB Video Recording*, Intel® WiDi, Open Browser**, Skype™ uyumluluğu ile derinlemesine tablet ve akıllı telefon entegrasyonu, oldukça geniş bir yelpazede online içeriğe daha kolay erişim sağlıyor. TL938/968 serisi, 117cm (46”) ve 102cm (40”) ekran boyutları ve gümüş fırçalanmış metal rengine, RL938/958 serisi ise 102cm (40”) ve 80cm (32”) ekran boyutlarına ve parlak siyah renge sahip.

Toshiba Places
Toshiba’nın online portalı Toshiba Places, özel uygulamalar aracılığıyla geniş bir içerik dünyasına erişim sağlıyor. Bu uygulamalar arasında ısmarlama filmler için Acetrax™, Maxdome™ ve Viewster, videolar için Youtube™ ve Dailymotion, müzik için Putpat®, iConcerts® ve Aupeo!, BBC iPlayer ve Euronews gibi TV hizmetleri ve Facebook™, Twitter™ gibi sosyal ağlar bulunuyor. Hiçbir TV güncellemesi gerektirmeden, Toshiba Places’a her ay yeni uygulamalar eklenmeye devam ediyor. Dahası, izleyiciler Rovi’nin MediaGuide’ı aracılığıyla programları inceleyebiliyorlar. MediaGuide,  ayrıntılı program listelerinin yanı sıra, oyuncular, programlar ve filmler hakkında ilgi çekici bilgilere de yer veriyor.

Telaşsız, internet bağlantılı TV

“Bu rekabetçi fiyatlı serileri Smart TV yelpazemize katmamızın sebebi, evdeki en büyük ekranın önünde toplanarak internet içeriklerinin tadını birlikte çıkarmak isteyen izleyici sayısındaki büyük artış oldu” şeklinde açıklama yapanToshiba Türkiye Distiribütörü TNB A.ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, “Eklentilere gerek bırakmadan Smart TV dünyasına açılan bir kapı sunuyoruz. Bu, rekabetçi bir fiyatla, kutudan çıkar çıkmaz kolay internet bağlantısı anlamına geliyor.” diyor.

İçi daha da akıllı

Ev ağına kolay ve hızlı bağlantı için entegre WiFi® Protected Setup WPS’in yanı sıra, yeni TL ve RL serileri Intel® WiDi desteğine sahip tüm dizüstü bilgisayarlardan kablosuz olarak içerik görüntülemeyi sağlayan Intel® WiDi ile birlikte geliyor. Intel® WiDi sayesinde, internet eğlence dünyasının tümü artık televizyon ekranınızda. Open Browser** ise, TV uzaktan kumandası veya akıllı telefon ve tabletler için Toshiba Places kumanda uygulaması ile internette gezinebilmenizi sağlıyor. Dizüstü bilgisayar kullanmak artık sadece bir tercih meselesi.
Televizyon izleme deneyiminizi geliştirmek için, Android™ tabletlerdeki yeni Toshiba MediaGuide uygulaması, EPG’yi pratik biçimde incelemenize, TV kanallarını kategorize etmenize, kayıtlarınızı programlamanıza, yayınlarda içerik ve bilgi arayarak erişmenize ve video ısmarlamanıza olanak sağlıyor.
Harici sabit sürücüyü HDD TV kayıt cihazına çeviren USB Video Recording ile programları kaydedip istediğinizi, istediğiniz zaman seyredebilirsiniz. Bir webcam ekleyerek, Skype™’a hazır televizyonunuz aracılığıyla, özlediğiniz kişilerle görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Daima yüksek görüntü performansı
Hem TL hem de RL serileri, Full HD görüntü kalitesi ile aksiyon sahnelerini geliştiren Aktif Hareket & Çözünürlük teknolojisinden sonuna kadar yararlanıyor.


Gelişmiş eğlence için daha fazla bağlantı

TL ve RL serileri, HDMI ve USB girişleri sayesinde ekstra bir cihaz bağlamak istediğinizde neyin bağlantısını çıkarmanız gerektiğine dair sinir bozucu seçimlerden kurtulmanızı sağlıyor. RL938/958 serisi üç adet HDMI girişine sahipken, TL938/968 serisi daha da ileri giderek dört adet HDMI girişi ile donatılmıştır. Her iki seri de iki USB bağlantısına sahiptir.

TL938/968 ve RL938/958 Serileri için Teknik Özellikler
Full HD, 1920 x 1080p

16:9 LCD panel, Edge LED arka aydınlatma
3D’ye hazır, Active Shutter 3D, 2D’den 3D’ye dönüştürme (sadece TL serisinde)
AMR (Aktif Hareket & Çözünürlük):  TL serisi: 200 AMR RL serisi: 100 AMR
TL serisi: 4xHDMI, 2xUSB RL serisi: 3x HDMIİlgili

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU