Ana SayfaGenelTor Browser özellikleri neler? İşte yüzyılın büyük buluşu

Tor Browser özellikleri neler? İşte yüzyılın büyük buluşu

Tor Browser özellikleri her geçen gün daha fazla merak ediliyor. İnternette veri gizliliğinin önemli hale gelmesi ile Tor Browser sistemi geliştirildi. İşte merak edilen detaylar.

Birçok kişi Tor Browser özellikleri hakkında konuşurken muhtemelen Deep Web platformlarından da bahsediyor. İnternet tarayıcıları içerisinde özel bir yere sahip olan bu platform daha çok illegal işler için kullanılıyor. Kötü niyetli insanların bir noktada daha fazla tercih ettiğini söyleyebiliriz. Ancak bu platform sadece illegal işler yapmak için kullanılmıyor.

Tor internet tarayıcısı bugüne kadar görülen hiçbir platforma benzemiyor. Gizliliğin neredeyse yüzde 100 oranında olduğunu söyleyebiliriz. Bu tür platformlar sadece gizlilik değil aynı zamanda sayısız özellik sunar.

Tor internet tarayıcısı hangi özelliklere sahip?

Tor olarak adlandırılan bu internet tarayıcıları aklınıza gelebilecek bütün web sitelerini açabilir. Bu web siteleri daha çok illegal işler için kullanılabiliyor. Fakat işin çok ilginç bir tarafı daha var. Bu tür platformlarda Facebook gibi sosyal medya sitelerine giriliyor. Ancak sosyal medya platformları bu internet tarayıcısından çok daha farklı.

Tor Browser özellikleri

Normal şartlarda sosyal medya uygulamaları tüm paylaşımları yayınlamaz. Ancak bu internet tarayıcısı ile girerseniz bütün paylaşımları çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca geçmişiniz asla kayıt altına alınmaz. Bu sadece sosyal medya platformları ile ilgili değil. Çerezler ise sunucularda depolanmıyor. Çerezler tamamen görmezden geliniyor.

Tüm bunlara ek olarak farklı rotalar üzerinden internet sitelerine bağlanmanız mümkün oluyor. Böylece hacklenme ihtimali çok daha düşüyor. Ayrıca internet sitelerine girdiğinizde sizinle ilgili herhangi bir veri toplanmaz. Yani güvenlik en üst seviyede olur. Ancak illegal işlerin bu tür platformlar üzerinden yapılması platformun adını lekeliyor.

Motorola G100, Geekbench’te görüntülendi!

Peki siz bu internet tarayıcısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting