Ana Sayfa Dedikodular Toplum İçin Google Glass

Toplum İçin Google Glass

Google Glass,cep telefonları olmadan tweet atıp,facebook bildirimlerini kontrol etmenin çok ötesinde potansiyele sahip bir cihaz.Mutualink şirketi Kamu güvenliğini sağlayan, polis, itfaiye ve ilk müdahale ekipleri için bir uygulama geliştiriyor.

Bu uygulama olay yerine giden görevlilerin,mağdurların tıbbı kayıtlarına ulaşmayı,bina şemalarını görüntülemeyi olay yerinden video akışı sağlamasının yanı sıra,güvenlik kameralarından yayın almak,önemli belgeleri görüntülemek gibi özellikleriyle gerçek zamanlı iletişim kurma olanağı sunuyor.Google glass’ı kullanan ajanlar birbirleriyle iletişim kurmak için konuşmak yerine komutları birbirlerinin glasslarına aktarabilecekler.

google glass
Google glass

Tabii ki ,böyle bir uygulama gizlilik endişelerinide beraberinde getiriyor.Özellikle ABD’de ki yetkililerin yaklaşımları  polislerin taşıdıkları bu tür aletlerin daha sonradan kötü niyetli insanların eline geçtiğinde her türlü veriye erişebilecek olmaları. Ancak Uygulamayı geliştiren Mutualink şirketinin açıklamalarıysa,uygulamanın sadece kayıt ve çeşitli medya çözümleri sunduğunu yetkililerin endişelendiği gibi açıklıklara yer bulunmadığı yönünde.

Her ne kadar şuan için gereksiz bir yenilik gibi görülse de  gerçekten de hayat kurtarmaya yardımcı bir teknoloji olup olmadığını görmemiz için uygulamaya şans vermek lazım.Gelişen teknolojiyle birlikte yakın gelecekte Robocop’a yakın görünümdeki kamu görevlileriyle karşılamak bir hayal olmasa gerek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting