Ana Sayfa Cep Telefonu Ubuntu Edge'de Hüsran

Ubuntu Edge’de Hüsran

Ubuntu Edge yeni nesil telefon kampanyası her ne kadar 12.8 milyon dolarlık bağış rekorunu kırsa da 32 milyon dolarlık hedef bağış miktarına ulaşamadı.

Bir ay süren kampanya açık kaynak kod sağlayıcısı Ubuntunun desteklediği Canonical için bitti.27.488 bağışcı sayısı ve 12.8 milyon dolar’lık bağış düzeyine ulaşan kampanya,bağışların alındığı Kickstarter sitesinin kuralları gereği belirlenen süre içinde hedeflenen bağış rakamlarını tutturamayınca sıfır çekmiş oldu.Site kuralları gereği bağışcı paraları da geri iade edildi.

Ubuntu Edge
Ubuntu Edge bağış rekoru kırdı

Alternatif bir bakış açısıysa,Ubuntu Edge kampanyasının Ubuntuya mobil cihaz sektörüne çekebilecek cesareti verdiğini ve büyük bir destekci kazandığı yönünde.Bağış yapanlar da gösterdi ki teknoloji tutkunları tablet-Pc hibrit modeller için 695  dolar ödeme potansiyeline sahipler,bu oran ubuntunun büyük ekranlı akıllı telefon sektöründe ki iştahını artırmış gibi gözüküyor.

128 gb dahili depolama alanı 4GB ram, çift-LTE alıcısı ve Android-Ubuntu mobile işletim sistemi karışımıyla kullanıcılara sunulacak olan Edge için uzun bir süre bekleyeceğiz. Canonical firması Şimdilik Edge’den vazgeçmiş gibi görünse de  elde ettikleri kitle yatsınamayacak  kadar büyük ve heyecanlı.

Web sitesinde geniş bir açıklama yayınlayan şirket “Kim bilir belki bir gün bu kampanyadan elde ettiğimiz hatalar ve başarılarla tekrar en baştan deneyebiliriz” diyerek gelecek için umutlu açıklamalarda bulundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting