Ana SayfaDosya KonusuTP-Link TL-PA4020P Kit ile verimli internet kullanımı mümkün

TP-Link TL-PA4020P Kit ile verimli internet kullanımı mümkün

TL-PA4020P Kit ile hem eviniz ya da ofisinizde performanslı kablosuz ağ kurun hem de diğer elektronik cihazlar için prizleriniz olsun.

Günümüzde gerek evimiz gerekse de çalıştığımız ofislerde “internet”, olmazsa olmazımız. Hemen her işlemimiz için internete ihtiyaç duyuyoruz ve eskiye kıyasla biraz da “sabırsızız” diyebiliriz. Bir şey arıyorsak ya da bir işlem yapıyorsak, olabildiğince kısa sürede halletmeye çalışıyoruz, beklemek istemiyoruz. Zira teknolojinin sunduğu imkânlar doğrultusunda sahip olabileceğimiz belki de en önemli şey “zaman” ve boşa harcamak istemeyiz.

TP-Link TL-PA4020P Kit ile verimli internet kullanımı mümkün

Kablosuz bağlantı teknolojileri üzerine yaptığı çalışmalarla adından sıklıkla söz ettiren TP-Link, yine dikkat çekici bir ürünle karşımızda. AV600 Passthrough 2 Portlu Powerline Başlangıç Kiti, kablosuz olarak hem internet ağınızın kapsama alanını genişletmenize yardımcı oluyor hem de bunu yaparken de farklı cihazları elektriğe bağlayabilmeniz için “priz” görevini üstleniyor. Yani ikisi bir arada, kullanışlı ve performanslı bir çözüm.

- Reklam -

AV600 Passthrough 2 Portlu Powerline Başlangıç Kiti, üzerinde prizleri bulunan iki adaptörden oluşuyor. Bunlardan bir tanesini modeminize yakın bir prize konumlandırıyor, diğerini de eviniz ya da ofisinizde kablosuz bağlantı performansının düşük olduğu noktaya yerleştiriyorsunuz. Sonrasında adaptörün üzerinde yer alan “pair” yani eşleştirme düğmesine basıp birkaç saniye bekliyorsunuz ve eşleştirme tamamlanıyor. Bu sayede “ölü noktalar” bir bir ortadan kalkıyor.

TP-Link TL-PA4020P Kit ile verimli internet kullanımı mümkün

Bu arada, ürünün üzerinde iki adet LAN portu bulunduğunu da belirtelim. Yani kablolu ağ için de bir değil iki tercih hakkınız var. TL-PA4010P KIT’te sadece bir tane porta yer veriliyordu, bunu da hatırlatalım.

Bildiğiniz gibi bu cihazlar, mevcut internet bağlantısını evin ya da ofisin hemen her noktasında iyi performansta sunabilmeyi amaçlıyor. Bunu yaparken de ağa bağlı birden fazla cihaz olabilir. Örneğin bir akıllı telefon, bir bilgisayar ve bir akıllı televizyon gibi.

Normal bir ağda, aynı anda birden fazla cihazla ilgilenilmesi, zaten düşük olan kablosuz ağ performansını daha da düşük hale getirebilir. TP-Link’in bu ürünü ise, bu tip sorunları ortadan kaldırabiliyor.

Bir düşünün, kablosuz ağı genişletmek için elektrik sistemini kullanıyor, herhangi bir kabloya ihtiyaç duymuyorsunuz. Bu sistem sayesinde aynı anda birden fazla cihazla performanslı internet deneyimleri mümkün oluyor ve ek olarak, adaptörlerin üzerinde yer alan prizlere farklı elektronik cihazlar da takabiliyorsunuz.

AV600 Passthrough 2 Portlu Powerline Başlangıç Kiti, HomePlug AV teknolojisiyle geliyor. Bu sayede oldukça geniş bir alanda kablosuz ağ deneyimi mümkün oluyor. Ürün, 300 metre mesafeye kadar alanda, 600Mbps’a kadar hız elde edebiliyor, ki bu da örneğin iki katlı ev ve ofislerde de bu cihazın kullanımının uygun olduğu anlamına geliyor.

TP-Link TL-PA4020P Kit ile verimli internet kullanımı mümkün

Bir diğer güzel tarafı da, “tek büyük kablosuz ağ” sistemi oluşturulduğu için eviniz ya da ofisinizde hangi bölgeye giderseniz gidin, ağ bağlantısında kesinti olmadan deneyimlerinizi devam ettirebiliyorsunuz. Tabii işin güç tasarrufu boyutu da var, ki TP-Link burada da boş durmamış.

TL-PA4020P Kit, kullanılmadığı esnalarda güç tasarruf moduna geçiş yapıyor ve enerji tüketimi tarafında %85’e kadar verim sağlayabiliyor. Tabii bu verilerin TP-Link testleri neticesinde paylaşıldığını da belirtelim.

TL-PA4020P Kit, ülkemizde 520 TL satış fiyatı etiketiyle bulunabiliyor.

30.000 TL’lik telefonu inceledik! Huawei Mate Xs inceleme!

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting