Ana SayfaAppleTim Cook Apple Glass hakkında konuştu

Tim Cook Apple Glass hakkında konuştu

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinin başında gelen Apple’ın CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçeklik yani bilinen ismiyle AR hakkında kısa ama çok önemli bir açıklama yaptı.

Tim Cook Apple Glass hakkında konuştu. Augmented Reality yani Artırılmış Gerçeklik yani AR, uzun bir süredir teknoloji dünyasının gündemini meşgul ediyor. Bugüne kadar birçok önemli markanın ilgi gösterdiği bu piyasa, uzun bir süredir Apple’dan gelecek haberleri bekliyor. Bunun sebebi ise, herkesin bildiği üzere eğer bir piyasaya Apple giriyorsa, o piyasa hareketlenecektir. Peki Apple’ın artırılmış gerçeklik pazarına giriş yapmak gibi bir niyeti var mı?

Apple akıllı gözlük

Bugüne kadar sızdırılan bilgilerde, Apple’ın artırılmış gerçeklik teknolojisine ilişkin birçok farklı girişiminin olduğunu görmüştük. Alınan patentler, kurulan yeni şirketler, oluşturulan yeni internet siteleri, bizlere Amerikalı teknoloji devinin yakın bir zamanda resmi olarak AR piyasasına güçlü bir giriş yapacağını düşündürüyor.

Apple Valve

Tim Cook Apple Glass hakkında konuştu

Bununla birlikte söz konusu teknolojiye ilişkin ilk açıklamalar, resmi kanallar yoluyla değil de şirket CEO’su Tim Cook’un bir dergiye verdiği röportaj vasıtasıyla yapıldı.

apple glass 3

Konuşmasının çok kısa bir bölümünde AR teknolojisine değinen ünlü CEO, “Bu pazardaki fırsatlar konusunda oldukça heyecanlıyız. Bizi takip etmeye devam edin, neler başarabileceğimizi sizler de göreceksiniz.” şeklinde konuştu. Açıkçası Tim COOK’un bu sözleri AR teknolojine ilişkin beklentilerin bir anda katlanmasına neden olurken, sektörün zaten uzun süredir Apple’ı beklemesinin tam olarak nedeni de buydu. Bakalım Apple önümüzdeki günlerde şapkadan kaç tavşan çıkaracak.

POCO X4 GT dünya çapında piyasaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting