Ana SayfaGenelTikTok, güvenlik problemleriyle karşı karşıya

TikTok, güvenlik problemleriyle karşı karşıya

TikTok, ABD kullanıcılarının verilerinin güvenliğini artırma vaatlerine yönelik “önemli bir dönüm noktasına” ulaştığını söyledi. İşte detaylar.

Bir süredir güvenlik problemleri ile uğraşan TikTok yeni bir güncellemede, “ABD kullanıcı verilerinin varsayılan depolama konumunu değiştirdiğini” duyurdu. Şirketin belirttiği gibi, kullanıcı verilerinin çoğunu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Virginia merkezli bir veri merkezinde zaten depolamıştı. Ancak Oracle ile yeni bir ortaklık kapsamında şirket, ABD kullanıcı trafiğini yeni bir Oracle Bulut Altyapısına taşıdı.

TikTok, güvenlik problemleriyle karşı karşıya

Şirket bir blog gönderisinde “Bugün ABD kullanıcı trafiğinin %100’ü Oracle Bulut Altyapısına yönlendiriliyor” dedi. “Yedekleme için hâlâ ABD ve Singapur veri merkezlerimizi kullanıyoruz, ancak çalışmalarımıza devam ederken ABD’li kullanıcıların özel verilerini kendi veri merkezlerimizden silmeyi ve tamamen ABD’de bulunan Oracle bulut sunucularına geçmeyi bekliyoruz.” Ek olarak, şirket, yalnızca TikTok için ABD kullanıcı verilerini yönetmek adına ABD merkezli liderliğe sahip yeni bir departman da dahil olmak üzere “operasyonel değişiklikler” yaptığını söyledi.

Hareketler, şirketin ABD yetkililerinin kullanıcı verilerinin TikTok ve ana şirket ByteDance tarafından nasıl işlendiğine ilişkin endişeleri gidermek için uzun süredir devam eden çabalarının bir parçası. Şirket, ABD’li milletvekillerinin yasaları gözden geçirmesi nedeniyle Çin merkezli ByteDance’in erişemeyeceği şekilde ABD kullanıcı verilerini ayırmak için çalışıyor. Yine de, yeni güvenlik önlemlerinin, şirketin ABD kullanıcı verilerinin nasıl işlendiğine ilişkin tüm endişeleri gidermesi bekleniyor.

Elon Musk Twitter çalışanlarına seslendi: “1 milyar kullanıcı istiyorum”

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting