TikTok akış sistemi tamamen değişiyor: Yepyeni bir görünüm kazanacak

TikTok dünya çapında aylık 1 milyar kullanıcıya ulaştı

TikTok akış sistemi büyük bir değişiklik ile geliyor. Bu değişikliğin tüm uygulamanın yapısını da değiştireceği tahmin ediliyor. İşte TikTok ile ilgili gelmesi beklenen yeni akış düzeni.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan TikTok akış sistemi ile gündeme geliyor. Bu uygulama diğerleri ile aynı algoritmayı kullanılıyor. İlgi alanlarınız algoritmada kayıtlı hale geliyor ve böylece sizin beğenilerinize göre bir akış oluşturuluyor. Fakat bu durum sanıldığı kadar pozitif etki yaratmıyor.

Ortaya çıkan son detaylara göre Facebook platformunun kongre karşısına çıkmasından TikTok rahatsızlık duydu. Uygulama kendisinin de öyle bir akıbete uğramasını istemiyor. Facebook ve Instagram için anoreksiya ve yeme bozukluğu hastalıklarına yol açtığı iddiaları ortaya atılmıştı. TikTok işte tam da bu nedenle yeni bir sistem kurmak zorunda kaldı.

TikTok akış sistemi önemli değişiklikler yaratacak

Gelen son detaylara göre sosyal medya devi “sizin için” akışında önemli bir değişikliğe gidiyor. Bundan sonra sadece ilginizi çekecek videolar karşınızda çıkmayacak. Mümkün olduğunca içerikler daha fazla çeşitlilik kazanacak. Böylece sürekli olarak aynı tür videolarla karşılaşmak zorunda kalmayacaksınız.

TikTok akış sistemi

Bazı kadınlar diyet videolarına düşkün olabiliyor. Algoritmalar ona sürekli diyet videoları gösterince bu durum yeme bozukluğuna neden oluyor. Hatta kimilerinde bazı ölümcül etkilere bile neden olabiliyor. TikTok sürekli olarak aynı akış videolarının gösterilmesini engellemek için yeni bir algoritma üzerine çalışıyor. Bu algoritma ile birlikte mümkün olduğunca fazla farklılık yaratılmak isteniyor.

TikTok denetleme girdi! Sağlık üzerindeki etkileri incelenecek

Tüm bunlara ek olarak platformda sevmediğiniz gönderide işaretleyebildiğiniz ilgilenmiyorum seçeneği biraz daha genişletiliyor. Hatta isterseniz bazı hashtag’leri engelleyip filtrelemeniz mümkün. TikTok platformda böylece tamamen kişiselleştirilmiş bir akış sistemi yaratmak istiyor. Peki siz bu yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir