Ana sayfa Genel The Legend of Zelda: Link's Awakening adeta yok sattı!

The Legend of Zelda: Link’s Awakening adeta yok sattı!

İlk olarak GameBoy için satışa sunulan The Legend of Zelda: Link’s Awakening tam 26 yıl sonra bu kez de Switch için geldi. İşte konu hakkındaki detaylar.

Nintendo’nun konsola özel oyunlar konusunda hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Japon oyun devi bünyesinde bulundurduğu isimler sayesinde, ne yapsa satıyor. Hatta yıllar önce sattığı oyunun remake versiyonuyla bile büyük başarılar elde edebiliyor. Bu durumun son somut örneği ise The Legend of Zelda: Link’s Awakening.

Bu oyun yaklaşık olarak 26 yıl önce GameBoy için satışa sunulmuştu. O dönemde büyük ses getiren yapım, oyunlarda ne gibi öğelerin olabileceğini bizlere göstermişti. Sonrasında geliştirilen pek çok RPG oyunu Link’s Awakening’den izler taşıyordu.

The Legend of Zelda: Link's Awakening

Nintendo The Legend of Zelda serisinin en çok sevilen oyunlarından birini yıllar sonra Switch’e taşıma kararı almıştı. Nitekim bu kararında ne denli doğru bir tercih yaptığı da ortaya çıktı.

Link’s Awakening ilk 3 gün içerisinde yalnızca Avrupa’da 430.000’den fazla sattı. Bu gerçekten muazzam bir başarı diyebiliriz.

Ghost Recon Breakpoint inceleme puanları açıklandı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler