Tesla işten çıkarımlara başlıyor

Tesla, ABD ve Avrupa'da EV fiyatlarını düşürdü

Tesla Twitter’a benzer şekilde bir çok işten çıkarıma başlıyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Tesla şirketinin daha fazla işten çıkarma ve başka bir işe alım dondurma planladığı bildiriliyor. Bir Electrek kaynağına göre, şirket şimdilik işe alımları durdurdu ve ekiplerin 2023’ün ilk çeyreğinde bazı kişileri işten çıkarmaları gerekecek. İşten çıkarmaların ve işe alımların dondurulmasının boyutu henüz net değil. Ancak şirket, üretim tesislerinde çalışan sayısını artırmaya çalışıyor. Raporlar, şirketin önümüzdeki günlerde Meksika’da başka bir Gigafactory kurma planlarını açıklayacağını gösteriyor. Tesla’nın yorum için ulaşılabilecek bir iletişim departmanı yok.

Tesla işten çıkarımlara başlıyor

Otomobil üreticisinin CEO’su Elon Musk, Haziran ayında Tesla’nın önümüzdeki birkaç ay içinde çalışan sayısında yüzde 3,5’lik net bir azalma göreceğini söyledi. O sıralarda bir dizi işten çıkarmanın, Otopilot ekibinden yüzlerce işçi de dahil olmak üzere maaşlı çalışanlara odaklandığı bildirildi.

Şirket, geçtiğimiz çeyrekte rekor sayıda elektrikli araç teslim etmesine rağmen, şirketin hisse senedi fiyatı bu yıl yaklaşık yüzde 65 ve yalnızca bu ay yüzde 22 oranında düştü. Musk, depolanan stokları Federal Rezerv faiz artışlarından sorumlu tuttu. Diğer işletmeler gibi şirket de son birkaç aydır ekonomik bir yavaşlama ile uğraşıyor. Bazı Tesla yatırımcıları, Musk’ın Twitter ile meşgul olmasından ve dikkatini otomobil üreticisinden daha da uzaklaştırarak hisselerini satmasına yol açmasından endişe duyuyorlar. Salı akşamı, yerine geçecek birini bulduğunda Twitter CEO’luğundan istifa edeceğini söyledi.

Activision Blizzard’dan Bored Ape’e sürpriz transfer


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir