Tesla yeni hamlesini duyurdu

Tesla, 30 Eylül'e kadar geçerli kampanyasını duyurdu

Tesla şirketinin Supercharger’ları açma planı şimdi Kanada’ya uzanıyor. Çaba, bu yıl başkent Ottawa ile Sudbury arasında bir pilot rota ile başlayacak. İşte tüm detaylar.

2025’in sonuna kadar 750 açık istasyon olacak ve bunların “en az” 350’si hızlı 250kW Supercharger olacak. Bu performans, uzun mesafeli seyahate odaklanıldığı için önemli. Açık şarj rotası, Ottawa ve Calgary arasındaki çok geniş bir Trans-Kanada Karayolu bölümünü içerecek. Duyuru, EV şarj cihazlarını ülkede daha erişilebilir hale getirme planıyla birlikte geliyor. Hükümet, çok amaçlı konut binaları, ofisler, halka açık alanlar ve filolara yaklaşık 3.000 EV şarj cihazının kurulmasına yardımcı olmak için ortaklarla işbirliği yapıyor. Bunların çoğu (1.908) Seviye 2 şarj cihazları olacak, ancak buna 100 Seviye 3 şarj cihazı dahil olacak. Finansman, 1.328 EV şarj cihazı kuran devam eden beş projeye gidecek.

Tesla yeni hamlesini duyurdu

Kanada haberleri, Tesla’nın Ford EV sürücülerine 2024 baharından itibaren 12.000 Kuzey Amerika Supercharger’a erişim sözü vermesiyle aynı zamanda geliyor. Ford gibi markalar da ayrıca 2025 model yılı arabalarla Tesla’nın açık kaynaklı şarj bağlantı noktası standardına geçiyor. Bu, ABD ve Avrupa’da Supercharger’ları açmaya yönelik önceki çabalara ek olarak gelecek. Bu, her yerde bulunan bir kapsama alanı olmasa da, yine de iyi bir adım denebilir. Ülkemizde ise henüz bu hamlelerde eksiklik söz konusu. Zamanla daha fazla gelişme olacaktır.

Chrome yeni güncelleme ile artık çok daha kişiselleştirilebilir bir hale geldi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir