Ana Sayfa Genel Tesla 500 bin dolar ödül dağıtıyor

Tesla 500 bin dolar ödül dağıtıyor

Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden bir tanesi olan Tesla 500 bin dolar ödül dağıtma kararı aldı. Kuruluşun böyle bir kararı almasındaki en büyük etken günümüzdeki hacker saldırıları oldu. İşte Tesla ile ilgili bu ilginç haberimizin detayları.

Güvenlik önlemleri günümüzde hiç olmadığı kadar üst düzeyde. Ancak yine de hacker saldırılarına karşı kimse tam olarak korunmada değil. Bunun farkında olan Tesla ilginç bir karar aldı. Şirket, araçlarının güvenliğini artırmak için geleneksel Pwn2Own etkinliğinde Model 3 sistemine sızabilen hackerlara para ödülü verecek.

Tesla 500 bin dolar ödül için kampanya başlattı

Elon Musk tarafından yönetilen Tesla şirketi daha önce de böyle bir etkinlikte para ödülü dağıtmıştı. Ancak bu sefer para ödülünü büyük miktarda arttırdı.

Şirket tarafından verilecek olan ödül sadece para olmayacak. Aynı zamanda, hack işlemini gerçekleştirebilen kişiye bir Model 3 aracı da hediye edilecek. Böylesine büyük bir iddaa gerçekten de araçlara olan büyük güveni gösteriyor. Bildiğiniz üzere bu etkinlikte hackerlar sistemlere sızmaya çalışıyor ve bu kişilere kuruluşlar tarafından belirli miktarlarda ücret veriliyor.

Ödül için tam olarak 500 bin dolar demek doğru değil. Bu miktar sadece en üst seviyedeki hack işlemleri için verilecek. En yüksek katmandaki ödülü alabilmek için hackerların sisteme radyo alıcı, Wi-Fi, Bluetooth ya da modemden girerek karmaşık hack işlemleri gerçekleştirmesi gerekiyor. Eğer bu konuda kendinize güvenebiliyorsanız, yarışmaya katılabilirsiniz.

Dubai polisi Tesla kamyonetlerini satın alacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting