Ana sayfa Genel Dubai polisi Tesla kamyonetlerini satın alacak

Dubai polisi Tesla kamyonetlerini satın alacak

Elon Musk’ın lansmanda camını kırarak dünya çapında ünlendirdiği elektrikli kamyonetleri ilk büyük kurumsal satışını gerçekleştiriyor. Dubai Polisi elektrikli polis filosu için Tesla kamyonetlerinden alacağını açıkladı.

Dubai polis departmanı, etkileyici araç filosuyla ünlü bir kurum. Dünyanın en zengin ülkelerinden olan Dubai’de polisler yollarda her çeşit güçlü motora sahip araçlarla karşılaşıyor ve bazen bunları takip etmek zorunda kalabiliyor.

Dubai polisi pahalı arabalara doyamıyor

Polis departmanı şimdi Twitter’dan yaptığı açıklamada 2020 yılında polis filosuna Tesla Cybertruck katmak istediklerini duyurdular. Ancak elektrikli kamyonetlerin seri üretimi 2021 yılında başlayacağı için bir sene beklemek zorundalar.

Elon Musk’ın elektrikli otomobil üreticisi Tesla, elektrikli kamyonet geliştirmek için yıllardır çalışıyordu. Musk’ın kamyoneti tanıtmak için yaptığı basın lasmanında, sahnede aracın “kırılmaz” camlarına demir bilye atarak test etmeye kalkışması ise aracı gündeme taşımıştı. Zira aracın iki camı da ilk denemede kırılmıştı.

Bu beklenmedik kazanın, kasten yapıldığında ve bu sayede aracın tüm haber kanallarında gösterilip bedava reklamının yapıldığına dair yorumlar da çoğalmıştı.

Öyle görünüyor ki, Musk’ın sahnede iki camı kırdırması meyvelerini vermeye başlıyor. Daha şimdiden yüz binlerce adetlik sipariş alan Tesla, kurumsal müşterilerinden de siparişleri almaya başladığına göre, yakında Cybertrcuk’ın tasarımına benzeyen yeni araçları da yollarda görmemiz şaşırtıcı olmayacaj.

En çok like alan Instagram paylaşımları

Cybertruck’ın farkı tasarımı da, araç tasarımı konusunda yeni bir çağın başlangıcı olarak kabul ediliyor.

Köşeli ve sade tasarım her ne kadar eleştiri alsa da hava direnci açısından çok etkin olan tasarımın diğer üreticiler tarafından da taklit edilmesi kaçınılmaz görünüyor. Aracın farklı tasarımı sayesinde, rakiplerine oranla daha az güç tüketerek tek şarjla daha fazla yol kat etmesi mümkün oluyor.

Dubai polisi

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler