Ana Sayfa Genel Telegram in, WhatsApp out!

Telegram in, WhatsApp out!

Facebook’un WhatsApp kullanıcı söyleşmesinde yaptığı değişikliklere tepki büyük oldu. Türkiye WhatsApp uygulamasından, Telegram uygulamasına geçti!

Geçtiğimiz haftaya damga vuran konulardan birisi de Facebook’un WhatsApp kullanıcı sözleşmesinde yaptığı değişiklik olmuştu. Bu değişiklik ile birlikte WhatsApp’taki veriler Facebook ve Facebook şirketleriyle paylaşılabilecekti.

Haliyle bu duruma olan tepkiler çığ gibi yükseldi. Tepkiler üzerine geri adım atan Facebook, Avrupa’daki kullanıcıların sözleşmeyi kabul etmeseler bile WhatsApp’ı kullanmalarına izin verdi.

Türkiye ise Avrupa’dan muaf tutularak bu şartın dışında bırakıldı. Yani Türkiye’deki kullanıcılar WhatsApp’ın yeni sözleşmesini kabul etmeden uygulamayı kullanmaya devam edemeyeceklerdi.

Nitekim bu durum tüm Türkiye’de tepki ile karşılandı. Pek çok kullanıcı WhatsApp’ı silerek, Telegram’a geçmeye başladılar.

Telegram WhatsApp uygulamasının yerini alıyor

Tabi ki şunu belirtmemiz gerekiyor. Telegram’da normal gönderdiğiniz mesajlarda uçtan uca şifreleme sistemi yok. Bunun için mesajın şifrelenmesini istiyorum seçeneğini işaretlemeniz gerekli.

Yani genel olarak baktığımızda Telegram da çok güvenli değil. Fakat burada amaç Facebook’un yaptığı yanlıştan dönmesi. Yani Avrupa’ya başka, Türkiye’ye başka muamele uygulaması. Bu çok yanlış bir tutumdu.

Sadece hafta sonunda binlerce kişi WhatsApp’ı silerek Telegram kullanmaya başladı. Telegram’ın hayli fonksiyonel bir uygulama olduğu kesin. Ayrıca kullanıcı sayısı da Signal ve benzeri uygulamalara nazaran hayli fazla. Bu sebepten ötürü WhatsApp’ın yerine geçebilecek en güçlü ismin Telegram olduğunu söyleyebiliriz.

Karşınızda yerli mesajlaşma uygulaması Dedi!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting