Ana SayfaGenelTelefon ve otomobil firmaları bu meseleyi çözmek için masaya oturdular!

Telefon ve otomobil firmaları bu meseleyi çözmek için masaya oturdular!

Yıllardır yapılabilecek olan fakat bir türlü hayata geçirilmeyen bir proje için daha çalışmalar başlıyor. Telefon şirketleri ve otomobil şirketleri meseleyi çözmek için bir araya geldi.

Otomobil kilitleri telefonla kontrol edilebilecek

NFC’nin telefonlarımızda yıllardır yer aldığını hatırlatmaya herhalde gerek yok. Peki bunu kaç kez kullandığınızı sorsak. Muhtemelen hemen her Android kullanıcısı birkaç, iOS kullanıcıları ise hiç cevabını verecekler. Aslında olaya NFC penceresinden bakmak da yanlış. Her gün yanımızdan ayırmadığımız bu cihazların aslında kullan(a)madığımız çok özelliği var! Ne yazık ki bunlar çeşitli koordinasyon sorunları nedeniyle, iyi yazılımlarla değerlendirilmiyorlar. Ancak bu kez, bu birlikte çalışma sorunu ortadan kaldırılıyor.

Projenin yayınlanan 1.0 sürümüyle ortak bir platform somut şekilde oluşturulmuş oldu. Bu işbirliği içerisinde bize tanıdık olan Apple, Audi, BMW, General Motors, Hyundai, LG, Panasonic, Samsung, Qualcomm ve Volkswagen bulunuyor. Projenin 2.0 sürümüyle birlikte, daha çok destek alınarak ortak platform pekiştirilmiş ve yaygınlaştırılmış olacak.

- Reklam -

Bu CCC organizasyonunun ilk meyveleri ise 2019’un ilk çeyreğinde yenecek. Sistemle birlikte akıllı telefon veya akıllı saat üzerinden otomobil kilidi, motor çalıştırma gibi işlevler kontrol edilebilecek. Ayrıca sistem NFC, yani yakın alan iletişimi ile sınırlı kalmayacak. Bazı uzaktan kontrol işlevlerinin de üzerinde çalışmalar sürüyor.

En ucuz elektrikli otomobiller – 2018

- Reklam -

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting