Teknolojide insan kaynağı ihtiyacına uzman ekip çözümü

insan kaynağı

Hızla büyüyen teknoloji sektöründe uzman insan kaynağı ihtiyacı da artıyor. Ancak iş gücü talebi iş arzıyla karşılanamıyor. Yüksek maaşlara rağmen iş gücünü elinde tutmakta zorlanan şirketler çözümü kendi teknoloji departmanı gibi çalışan kurumlarda buluyor.

Teknoloji ve yazılım son yılların en hızlı büyüyen sektörlerinden olurken uzman insan kaynağına olan ihtiyaç da hiç olmadığı kadar arttı. Ancak, son dönemde bilişim sektöründe alanında uzman insan kaynağı bulma sıkıntısı yaşanıyor.

Sürekli gelişen teknoloji, işgücü talebine yetişemeyen insan kaynağı ve rekabetçi kalmak için ödenen yüksek ücretler kurumları zorluyor. Yüksek maaşlara rağmen iş gücünü elinde tutmakta zorlanan şirketler çözümü outsource (dış kaynak kullanımı) olarak kendi teknoloji departmanı gibi çalışan kurumlarda buluyor.

Yeni Hyundai KONA

insan kaynağı

Maliyetler artıyor, rekabet azalıyor

Teknoloji sektöründeki uzman insan kaynağı sıkıntısı, birçok soruna neden oluyor. Bu sorunla birlikte şirketlerin maliyetleri artarken rekabet gücü azalıyor. Ayrıca kurumların yeni teknolojileri geliştirmesi ve uygulaması da zorlaşıyor.

Kurumlar bu sorunu aşmak için eğitim programları geliştirip çalışanları ödüllendirse de yeterli olmuyor. Bu noktada devreye yönetilebilen servis hizmetleri ile kurumsal IT departmanlarının tüm işlerini üstlenen kurumlar giriyor.

insan kaynağı

Yüksek maaşa rağmen elde tutmak zor

Teknoloji alanındaki istihdam açığı son dönemde kurumları en çok zorlayan konuların başında geliyor. Yükselen maaşlar ve eğitim programlarına rağmen kurumlar rekabette geri kalabiliyor. Bu soruna çözüm olarak ITServ, managed services yani yönetilen hizmetlerle firmaların IT departmanlarına, kendi bünyesindeki uzman IT kadrosunu sunuyor. Bu sayede IT departmanları, yeni teknolojileri takip etmek, güvenlik tehditlerini engellemek ve donanım ve yazılım sorunlarını çözmek için gerekli uzmanlığa sahip oluyor.

ITServ, IT departmanlarına, 7/24 kesintisiz destek sunuyor. Firmaların teknoloji departmanlarının tüm işlerini üstlendiğimiz için daha stratejik konulara odaklanabiliyorlar.

Siber Saldırganlara karşı INTERPOL ile iş birliği yaptı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir