Taşınabilir akıllı hoparlör Amazon EIPSSE!

amazon

Amazon akıllı hoparlör ağını genişletmeye devam ediyor. Sektörün tartışmasız lideri konumunda yer alan Amazon şimdi de taşınabilir modeli ile karşımızda. İşte detaylar.

Akıllı hoparlör denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi de Amazon diyebiliriz. Mevcut sektörün Google ile birlikte kurucusu konumunda yer alan Amazon, şu anda bu pazara hükmediyor. Apple bile HomePod ile girdiği bu pazarda Amazon’a diş geçirmeyi başaramamıştı.

Hali hazırda geniş bir model yelpazesi bulunan Amazon, geçtiğimiz gün bunlara bir yenisini daha ekledi. Amazon Echo Input Portable Smart Speaker Edition!

Evet yeni duyurulan akıllı hoparlörün tam ismi bu. Amazon biraz uzun ve karışık bir isim tercih etmiş. Amazon Echo Input Portable Smart Speaker Edition’ı diğer modellerden ayıran en önemli özelliği ise taşınabilir olması. Hoparlörün içerisinde 4800 mAh’lık batarya yer alıyor. Bu sayede hoparlörü dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Tam şarjda 10 saat şarkı çalabilen hoparlör bekleme modunda ise 11 saat dayanabiliyor. Ancak Amazon, hoparlörün mümkün olduğu kadar prize takılı durmasını tavsiye ediyor.

amazon akıllı hoparlör

İlk olarak Hindistan’da satışa sunulacak olan hoparlörün fiyatı ise 5000 Rupi yani yaklaşık olarak 70 dolar. Hali hazırda ön siparişte olan hoparlörün fiyatı 18 Aralık itibariyle 6000 Rupi yani yaklaşık 87 dolar olacak. Amazon’un taşınabilir akıllı hoparlörünü global pazara sunup sunmayacağı ise netleşmiş değil.

Netflix yetişkinlere yönelik içerikler için düğmeye bastı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir