PUBG Mobile için 90 Hz ve HDR desteği geliyor!

PUBG Mobile 0.12.0

PUBG Mobile için çok yakında güncelleme geleceği açıklandı. Bu güncelleme ile oyuna 90 Hz tazeleme desteği ve gerçek HDR desteği gelecek.

Milyonları kasıp kavuran PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, güncelliğini korumak için elinden geleni ardına koymuyor. Call of Duty: Mobile’ın çıkması ile kan kaybeden oyun, yeni güncellemesi ile rakibine tokat gibi bir cevap verecek gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi son zamanlarda üretilen Android telefonların ekranları 90 Hz ve 120 Hz tazeleme oranı ile dikkat çekmeye başlamıştı. Bu tazeleme oranı maalesef ki oyunlarda tam verimli bir şekilde kullanılmıyordu.

PUBG Mobile yeni güncellemesi ile daha akıcı olacak!

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, yakında alacağı güncelleme ile 90 Hz desteğine sahip olacak. Bu sayede Android cephesinde daha akıcı bir deneyim sunacak olan oyun, rakiplerinizi önceden görmenizi de sağlayacak.

Snapdragon 865 tanıtıldı! İşte özellikleri!

Güçlü donanımı olan her zaman avantajlıdır kavramını telefonlara da taşıyacak olan oyuna bir de gerçek HDR desteği eklenecek. Mevcuttaki sürümde HDR desteği olsa da bu HDR’ın gerçeği yansıtmadığı ortadaydı.

PUBG Mobile

10 Bit True HDR özelliğine kavuşacak olan oyun telefonlarda daha gerçekçi görünecek. Tabii bu güzelliğin bir de dezavantajı olacak. HDR özelliğini açtığınızda telefonunuz daha fazla ısınacak ve batarya tüketimi daha da artacak.

Oyunun bu yeni özellikleri şimdilik Snapdragon 855 ve üzeri yonga setine sahip olan telefonlara sunulacak. Yani Kirin işlemcili Huawei telefon veya Exynos işlemcili Samsung telefon kullanıyorsanız bu özelliklerden şimdilik yararlanamayacaksınız. Muhtemelen ilerleyen aylarda bu destek üst segment Kirin ve Exynos yonga setlerine de gelecektir.

Son olarak 90 Hz ve HDR için bu özellikleri kullanabilmek için telefonunuzun da bu özellikleri desteklemesi gerektiğini belirtelim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir