Ana SayfaGenelTam kapanma uzamayacak! Yetkililer açıkladı

Tam kapanma uzamayacak! Yetkililer açıkladı

29 Nisan’da başlayan ve 17 Mayıs’ta sona erecek olan tam kapanma süreci uzayacak mı? Yetkililer tam kapanma uzamayacak dedi!

Türkiye’de hızla artan koronavirüs vakaları sonrasında tam kapanma kararı alınmıştı. Bu karar ile birlikte 29 Nisan’dan itibaren tüm Türkiye’de geçerli olmak üzere tam kapanma uygulaması yürürlüğe konuldu.

Bu uygulama dahilinde şehirler arası seyahatler de zorunlu haller dışında yasaklandı. Tam kapanmanın başlamasıyla birlikte vaka sayılarında da hissedilir düşüşler olmaya başladı. Öyle ki tam kapanma öncesinde günlük vaka sayıları 60 binin üzerine çıkmıştı. Şimdi ise bu sayılar 30 binin altına düştü.

Tam kapanma uzamayacak! Yetkililer açıkladı

Son günlerde 19 Mayıs’ın Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın Çarşamba gününe denk gelmesi nedeniyle tam kapanmanın uzatılacağına dair bazı söylentiler dolaşıyor. Bu söylentilerde tam kapanmanın 19 Mayıs’ı da kapsayacak şekilde 3 gün ya da 1 hafta uzatılacağı iddia ediliyor.

Ekran Alintisi

Fakat yetkililerden gelen açıklamaya göre şimdilik hükümetin gündeminde tam kapanmanın uzatılması gibi bir durum söz konusu değil.

Belki ilerleyen günlerde vaka sayılarında istenen düşüş yakalanmazsa kapanma kararının uzatılması söz konusu olabilir. Fakat mevcut şartlarda böyle bir durum yok.

Eğer herşey istenildiği gibi giderse tam kapanmanın 17 Mayıs itibariyle sonlanması bekleniyor. Bu tarihte şehirler arası yolculukların başlayıp başlamayacağı ise şimdilik soru işareti. Belki şehirler arası yolculuklar bir süre daha izne tabi tutulabilir. Bunu da zaman gösterecek.

Türkiye’de aşılama hızı yeterli mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting