Ana sayfa Genel Twitter Reddit tarzı içeriği test ediyor

Twitter Reddit tarzı içeriği test ediyor

Reddit, dünya çapında çok önemli bir tartışma platformuna dönüşmüş durumda. Şimdi mikroblog servisi Twitter Reddit tarzı özel içerik paylaşımını mümkün kılacak yeni bir formatı test ediyor.

Yeni sohbet formatıyla kullanıcılar Reddit’te olduğu gibi birbirlerinin paylaşımlarına ve cevaplarına, kademeli şekilde cevap verebilecekler.

Twitter Reddit formatını benimseyecek gibi görünüyor

Kademeli sohbet ağacı formatı ilk olarak Twitter’ın beta test uygulaması Twttr’da görüldü. Bu uygulama sosyal medya uygulamasının tam yayına almadan önce test etmek istediği özellikleri denediği uygulama olarak kullanılıyor.

Yeni kademeli ağaç formatı, kimin kime cevap verdiğini ve uzayan sohbetlerin hangi cevabın altında ilerlediğini anlamak için daha kolay kullanım sunuyor.

Twitter eğer bu yeni formatı hayata geçirirse, Facebook tarzı paylaşımlardan çok daha “tartışma” odaklı bir servis görüntüsü kazanacak. Mobil cihazların küçük ekranlarında tartışmaları takip etmek daha kolay hale geleceği için Twitter’a ilginin de artacağı düşünülüyor.

Apple Kırım haritasını değiştirdi

Eğer Twitter yeni formatı başarılı bulup yayına almaya karar verirse, 2020 yılında, alıştığımızdan biraz daha farklı, Reddit’e daha fazla benzeyen bir yapıyla karşılaşacağız.

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, değişim taleplerine karşı çok muhafazakar durmasıya tanınıyor. Rakipleri çok büyük değişimler geçirse de Twitter, neredeyse 10 sene önce ilk yayınlandığı dönemdeki formatına ve görüntüsüne yakın durmaya devam ediyor. Jack Dorsey’e, büyük eleştiri alan 140 karakterlik mesaj sınırını genişletmesi için yapılan baskılar bile ancak yıllar sonra karşılık bulabilmişti.

twitter 2

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler