Ana sayfa Genel Steam oyun tavsiye algoritmasını değiştiriyor

Steam oyun tavsiye algoritmasını değiştiriyor

Oyun dağıtımcısı Epic’in yeni açtığı dijital dağıtım servisi ile büyük bir rekabete hazırlanan Steam oyun tavsiye algoritmasını değiştirme kararı aldı.

Küçük yapımcılar Epice’e mi kaçacak?

Epic Store’ın çok sayıda küçük yapımcıyı kendine çekmeye başladığını gören Steam, oyun piyasasındaki liderlerini kaybetme korkusuyla yeni önlemler alıyor.

Dev AAA oyunların otomatik olarak çok fazla like aldığını ve tavsiye edildiğini fark eden Steam, küçük oyunların bu yüzden az göründüğünü itiraf ediyor.

Ancak tavsiye penceresinde görünmeyen bu küçük oyunların şimdi kendilerine hayat alanı bulabilmek için Epic’e kaçmasını istemeyen Valve, Steam’in tavsiye algoritmasını değiştirecek.

Buna göre, tavsiye için gereken minimum beğenilme sayısını çok aşağı çeken Steam, küçük oyunların da artık tavsiye penceresinde görünmesini sağlayacak.

Öte yandan oyun severler de ilgilerini çekmeyen çok sayıda küçük, amatör ve düşük kaliteli oyun tavsiyesi ile karşılaşma riskinden endişe ediyor.

Oyun mağazaları için sürekli yeni oyunlar geliştirerek mağazayı canlı ve çekici tutan küçk oyun yapımcıları büyük önem taşıyor.

Ancak onların oyunlarını promote etmek için nasıl bir yöntem bulacakları henüz netleşmiş değil. Steam oyun tavsiye algoritması ile oynayarak şimdilik küçük yapımcıları mutlu etmeye çalışıyor. Yine de bunun yeterli olmayacağına dair çok sayıda eleştiri bulunuyor.

22 yıldır kayıp adamı Google Earth’te buldular

Steam Yaz İndirimleri

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Grafen pil önündeki en büyük engel; Çin

Yakında teknoloji sektörünü kökten değiştirecek olan grafen pil teknolojisi üzerinde neden hala istenilen gelişmeler yaşanmış değil? İşte konunun detayları. Grafen pil hakkındaki tüm detayları kısa...

Son Haberler