Steam kullanıcıları şok üstüne şok yaşıyor!

Steam yaz indirimleri 2020

Oyun dünyasının en popüler platformlarından biri olan Steam, yine zamlarla gündeme geldi. Ancak bu defa durum çok daha kötü olabilir.

Steam kullanıcıları şok üstüne şok yaşıyor! Steam, oyun dünyasının en önemli platformlarından biri. Özellikle uygun fiyatlı oyun almak isteyenlerin en uğrak mekanı diyebiliriz. Yakın zamana kadar genelde kampanya ve indirim haberleriyle gündeme gelen bu mecra ne yazık ki artık eski günlerinden çok uzakta.

Steam Türkiye

Neredeyse her hafta farklı bir zam haberiyle gündeme gelen Steam bu haftayı da pas geçmedi ve Rockstar Games ve CD Projekt başta olmak üzere pek çok oyun firmasının zamlarıyla adından bahsettirdi.

Steam yaz indirimleri

Steam kullanıcıları şok üstüne şok yaşıyor!

Zamlanan oyunlar listesine baktığımız zaman en dramatik artışlardan birinin Red Dead Redemption 2’de yaşandığını görüyoruz. Düne kadar 299,00-TL’den satılan bu oyunun yeni fiyatı artık 1.150,00-TL. Yüzde üç yüze yakın bir artış manasına gelen bu zam gerçekten böylesi popüler bir isim için oldukça fazla. Listeye bakmaya devam ettiğimiz zaman, Cyberpunk 2077’nin fiyatının da 249,00-TL’den 499,00-TL’ye çıktığını görüyoruz. Ancak hepsi bu iki isimle de sınırlı değil.

Steam yaz indirimleri 2020

Zamlar sonrasında The Witcher 3: Wild Hunt’ın fiyatı 60,00-TL’den 250,00-TL’ye, Grand Theft Auto V’in fiyatı 169,00-TL’den 550,00-TL’ye, Red Dead Redemption 2: Ultimate’in fiyatı 449,00-TL’den 1.700,00-TL’ye çıktı.

Zam haberleri her zaman kötüdür ancak henüz yılın başında yaşanan yüksek oranlı bu zamlar, yılın kalanının da büyük ihtimalle bu şekilde geçeceğini gösteriyor.

Sıfır otomobil fiyatları stok sıkıntısı yüzünden artmaya devam ediyor!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir