Star Wars: Battlefront E3 2014’te Gösterilecek

Star Wars Battlefront E3 2014te Gösterilecek

Electronic Arts tarafından geliştirilmekte olan yeni Star Wars oyunu Star Wars: Battlefront’un E3 2014 kapsamında görücüye çıkması bekleniyor.

Sadece sinema dünyasının değil günümüz popüler kültürünün en sevilen serilerinden biri olan Star Wars, sinemadaki yolculuğunu devam ettirmeye hazırlanırken oyun dünyasındaki maceralarına da ara vermiyor. Bugüne kadar birçok farklı projeyle oyun dünyasına taşınan Star Wars serisinden önümüzdeki yıllarda oyun dünyasına taşınacak oyunların başında, Electronic Arts tarafından geliştirilen Star Wars: Battlefront geliyor.

star_wars_battlefront

Electronic Arts bünyesinde yer alan DICE (EA Digital Illusions CE) stüdyosunda yapım süreci devam eden Star Wars: Battlefront, ilk olarak E3 2013 kapsamında ortaya çıkmış ve serinin hayranlarından büyük ilgi görmüştü. E3 2013 kapsamında gösterilen oldukça kısa bir videoyla tanıtılan Battlefront’tan bugüne kadar kayda değer bir içerik veya detay ortaya çıkmadı.

Ancak Electronic Arts cephesinden gelen son açıklamara bakılacak olursa, bu durum çok yakında değişebilir. Yatırımcılarla yapılan bir toplantı sırasında Star Wars oyunlarının geleceği hakkında bilgi vermesi istenen Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson, Star Wars: Battlefront‘tan yeni detayların ve içeriklerin E3 2014 kapsamında paylaşılacağını belirtti.

Önümüzdeki yıllarda Star Wars dünyasını oyunseverlerle buluşturmaya hazırlanan tek oyun Battlefront değil. Electronics Arts bünyesinde yer alan Visceral Games ve BioWare stüdyoları da farklı Star Wars oyunları üzerine çalışmakta. Yapım aşamasındaki bu yeni Star Wars oyunlarının ilki olması beklenen Star Wars: Battlefront, 2015 yılında piyasaya sürülecek.

Yeni Mass Effect Oyunu Contact Adını Taşıyabilir