Ana SayfaGenelStar Trek Elektromanyetik Sürüş İtki Sistemi Çalışıyor

Star Trek Elektromanyetik Sürüş İtki Sistemi Çalışıyor

NASA Açıkladı: Star Trek Elektromanyetik sürüş itki sistemi çalışıyor.Kısaca Star Trek filmlerinde gördüğümüz itki sistemi sayesinde Mars’a gidiş artık 70 gün.

Star Trek Elektromanyetik İtki sistemi bir zamanlar bizlere hayal olarak geliyordu. Aylardır süren sıcak tartışmalar ve sızdırılan belgeler sonrasında NASA’nın uzun süredir beklenilen Elektromanyetik Sürüş makalesi nihayet, bilim insanları tarafından incelendi ve yayınlandı.

Gözüken o ki bu ‘imkansız’ itki sistemi çalışıyor. Hem NASA’nın hem de bağımsız araştırmacıların yaptığı testler, sürüşün bizi Ay’a dört saatte, Mars’a 70 günde Plüto’ya ise sadece 18 ayda eriştirebilecek bir gücü boşlukta oluşturabildiğini onayladı.

NASA ekibinin yaptığı incelemeler, elektromanyetik sürüşün, bu itkiyi sağlayabileceği hipotezini açıklıyor ve bu şuanki fizik kurallarıyla imkansız görünen bir şey. Bu çok büyük bir dönüm noktası. Her ne kadar doğruluğu kesin olmasa da bu sonuca varılırken alınan tedbirlerin sağlam bulunduğu gösteriliyor. Bu elektromanyetik sürüş ilk kez 1999’da Roger Shaywer tarafından ortaya atılan bir itki sistemiydi.

Newton’un Etki-Tepki Yasası’na göre herhangi bir iticinin bir yöne momentum kazanabilmesi için itici gücün, zıt yönde olması gereklidir. Fakat bu yeni sistem kapalı bir sistem. Shawyer, ağır ve verimsiz roket yakıtları yerine bir koninin içerisinde mikrodalgaları ileri geri sektirerek, Mars’a 70 günde ulaşılabilecek güç üretilebileceğini iddia ediyordu.
Bu itki sisteminin üzerinde araştırma yapan ekip, ileride yapılan testlerle daha da verimli olabileceğini belirtiyor.
NASA Ekibinin aksine dünyadaki bilimsel çevreler bu konuya son derece şüpheci yaklaşıyor. Çünkü elektromanyetik sürüşü bilime aykırı görüyorlar. Bir sonraki adım bu sistemin uzayda test edilmesi olacak. Ve Eylül ayında yapılmış olan elektromanteyik sürüşün önümüzdeki aylarda uzayda gerekleştirilmesi planlanıyor.

Tesla Drone İçin Yaptığı Patent Başvurusu Ortaya Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting