Spotify da fiyatlarına zam yaptı

Spotify, paradan tasarruf etmek için kemerleri sıktı

Artan zamların ardından şimdi de Spotify fiyatlarına zam yaptı. İşte tüm detaylar.

En sevdiğiniz şarkıları kesintisiz dinlemek biraz daha pahalı hale gelmek üzere: Spotify, tüm Premium planlarının fiyatını artırdığını duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri’nde bu zam Premium Single aboneliğinin ayda 10 dolardan 11 dolara çıktığı anlamına geliyor. Ülkemiz için ise değişen fiyatlar yakında belli olacak. Spotify’ın on yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana ilk fiyat artışı. Premium Aile ve Öğrenci planları da bir dolar artıyor ve şu anda aylık sırasıyla 17$ ve 6$’a mal oluyor. Premium Duo, ayda iki dolar artışla 13 dolardan 15 dolara çıkarak en büyük artışa sahip.

Spotify uygulamasına müzik videoları ekleyecek

Apple Music, Amazon Music ve YouTube Music’in reklamsız bireysel planlarını geçen yıl 11 dolara yükselttiği bu hareket, rakiplerin benzer fiyat artışlarını takip ediyor. Geçtiğimiz Ekim ayında Spotify CEO’su Daniel Ek, diğer şirketlerin artan maliyetlerinden keyif alıyor gibiydi, “Rakiplerimiz fiyatlarını yükselttiğinde bu bizim için gerçekten iyi oluyor” ifadelerini kullanan CEO şimdi kendisi de fiyat artışına gitmiş durumda. Bu zam, özellikle ABD’de abonelikler için daha zorlayıcı olabilir, ücret artışları bölgesel olarak yayılmaya başlayacak.

Müzik platformu, 2023’ün ilk çeyreğinde dünya çapında beş milyon daha fazla kullanıcıya sahip olduğundan yılda fazladan 12 ABD doları çok fazla etkilemeyebilir. Güncellenmiş fiyatlar, Birleşik Krallık’tan Tayland’a kadar dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde kullanıma sunuluyor. Spotify, faturalarının ne kadar artacağını paylaşmak için kullanıcılarla e-posta yoluyla iletişime geçeceğini söylüyor.

VR teknolojisi şizofreni hastalarının rehabilitasyonunda kullanılacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir