Ana Sayfa Genel SpaceX Mars görevi ertelenebilir

SpaceX Mars görevi ertelenebilir

Dünyanın sonuçlarını merakla beklediği SpaceX Mars görevi bazı teknik aksaklıklar ile karşı karşıya. Şirket her ne kadar konuya hızlı müdahale etmek istese bile teknik problemler buna izin vermiyor. İşte insanlığın geleceği ile ilgili haberimizin detayları.

Gezegenler arası seyahatler birçok bilim kurgu filminde ve kitaplarda görülebilecek bir detaydır. Birçok kişinin hayranlığını kazanmayı başaran SpaceX, bunu gerçeğe çevirmeye çalışıyor. Kuruluş her ne kadar reklam yapmasa bile aslında ortaya koydukları fikir adeta büyük bir ütopya. Bu nedenle çok fazla ilgi çekiyor.

SpaceX Mars görevi roket problemi ile karşı karşıya

Şirketin Mars görevini yürütmek için yapımına başladığı Starship roketleri, henüz istenilen seviyeye gelmedi. Bu nedenle hem roketin ana fırlatıcılarının güçlendirilmesi hem de motorlar ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Şirketin CEO’su Elon Musk, Mars görevi için 2024 yılına işaret etse bile uzmanlar bunun daha ileri tarihte olacağını söylüyor. Roketlerin iniş için uygun olmaması ve Mars gezegenine gitmek için yeterli koordinasyona sahip olunmaması en büyük problemler arasında görülüyor. Ayrıca kuruluş tarafından yapılan açıklamaya göre Mars görevi biraz ertelenebilir.

Starship roketlerin tanıtımını yapan Elon Musk, kesin konuşmadı. Tüm bunlar genel olarak değerlendirildiğinde Mars görevinin en az 10 yıl sonra gerçekleşeceğini söyleyebiliriz. Sizce SpaceX tarafından uzun bir süredir dillendirilen Mars projesi gerçekleşebilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

SpaceX yörüngeye 60 uydu daha gönderdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting